دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

استقبال از بهار با دستگاه اسپری مکش

اسپری وک چیست و چه کاربردی دارد؟

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و فصل بهار شاهد افزایش فعالیت های نظافتی در محیط های مسکونی و برخی محیط های کاری هستیم. در چنین روزهایی فعالیت های نظافتی به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. نظافت عمیق منزل یا به اصطلاح خانه تکانی در ماه پایانی به اوج خود می رسد و در هر خانه ای همه بخش ها و وسایل به طور اساسی و کامل نظافت و شستشو می شوند. ابزارهای مختلف و متعددی جهت تمیز نمودن انواع سطوح کاربرد دارد و شاید یکی از چالش های بزرگ نظافتی در منازل نظافت فرش، موکت، مبلمان، صندلی و پرده باشد. بسیاری از افراد برای شستشوی این سطوح به شرکت های خدماتی مراجعه می نمایند. دستگاه اسپری وک یک ابزار پرکاربرد است که شرکت های خدماتی و هم چنین کاربران شخصی می توانند از آن برای شستشوی سطوح مختلف بهره برند.

دستگاه اسپری وک چیست؟

دستگاه نظافتی اسپری وک یا اسپری مکش ابزاری برای شستشو و لکه گیری منسوجات از جمله فرش، موکت، مبلمان، صندلی، پرده و هم چنین برخی سطوح سخت می باشد که ترکیبی از یک سیستم شستشو و یک سیستم مکش است. این دستگاه به یک پمپ کم فشار تجهیز گردیده که سبب می شود آب یا محلول شوینده بر روی سطح مورد نظر پاشش گردد که در نتیجه آن آلودگی ها از سطح جدا شده و سپس از طریق سیستم مکش دستگاه جمع آوری می شوند. به این ترتیب سطحی پاکیزه و خشک برجای می ماند.

 

 

 

کاربرد اسپری مکش برای شستشوی فرش و موکت

فرش یا موکت از جمله کفپوش هایی هستند که تقریباً در همه خانه ها وجود دارد. با استفاده از این دستگاه امکان شستشو و لکه گیری فرش و موکت با سرعت و کیفیت بالا فراهم می گردد. با بهره مندی از دستگاه اسپری وک دیگر لزومی به خارج نمودن فرش و موکت از محل نیست و کاربر می تواند به راحتی و بدون هیچ مشکلی در خانه یا اداره بدون جا به جایی فرش به کار با دستگاه بپردازد. اسپری مکش هم برای شستشوی کلی و هم برای لکه گیری موضعی کاربرد دارد.

 

کاربرد اسپری وک برای شستشوی مبل و صندلی

شستشوی مبلمان از مهم ترین چالش های نظافتی در منزل است چرا که جا به جایی این اشیا دشوار بوده و شستشو به صورت دستی نیز احتمال آسیب رساندن به مبل را افزایش داده و از طرف دیگر مبل دیر خشک می شود که خود یک مشکل بزرگ است. دستگاه اسپری مکش مبلمان و صندلی های پارچه ای و چرمی را شستشو داده و خشک می نماید.

 

کاربرد اسپری مکش برای شستشوی سطوح سخت

دستگاه اسپری وک یک ابزار چند منظوره برای شستشوی سطوح مختلف است. علاوه بر سطوح نرم یعنی فرش، موکت، مبل و … سطوح سخت مانند سنگ، سرامیک، موزائیک و … با استفاده از این وسیله نظافتی قابل شستشو هستند. اسپری وک حتی می تواند دیوارها را نیز شستشو داده و خشک نماید.

 

اجزای دستگاه اسپری مکش

این دستگاه از یک موتور مکنده، دو مخزن مستقل از هم، فیلتر و لوازم جانبی تشکیل شده است. آب و آلودگی های جمع آوری شده به وسیله موتور مکنده درون مخزن آب کثیف جای می گیرند و به دلیل آن که نسبت به مخزن آب تمیز مستقل است آب کثیف هرگز به چرخه شستشو راه پیدا نمی کند. فیلتر نیز از عناصر اصلی این دستگاه به شمار می آید که به طور معمول دو نوع هستند: فیلتر مخصوص خاک و فیلتر اسفنجی برای مکش مایعات. فیلتر پلی استری دستگاه گرد و خاک را در خود نگه می دارد و اجازه نمی دهد به موتور آسیبی برسد و فیلتر اسفنجی از موتور و پمپ دستگاه در برابر مایعات محافظت به عمل می آورد. به منظور شستشوی سطوح هموار و ناهموار با شکل های متفاوت، لوازم جانبی متعددی به همراه دستگاه ارائه می گردد.

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما