نکات کاربردی و مهم در نظافت با جاروبرقی صنعتی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

نکات کاربردی و مهم در نظافت با جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی

محیط های صنعتی به سبب شرایط کاری و موقعیتی که دارند همواره در معرض آلاینده های گوناگون قرار دارند. این آلاینده ها در تمامی فضاها و سطوح منتشر می شوند و مشکلات عدیده ای را برای کارکنان و پروسه تولید و ساخت ایجاد می کنند. مشکلاتی که می توانند علاوه بر آسیب زدن بر دستگاه و سیستم ها ممکن است سلامت شما و کارکنان را به خطر بیندازد و باعث ایجاد بیماری های مختلف شود. به همین منظور در مکان های صنعتی جهت نظافت و حذف آلاینده های محیطی از تجهیزات مدرن نظافتی استفاده می شود؛ تا ضمن افزایش کیفیت نظافت در این محیط ها، سرعت عملیات نظافتی را نیز افزایش دهند. یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات نظافتی، جاروبرقی صنعتی می باشد. برای دستیابی به کارایی حداکثری در هنگام کار با این تجهیزات لازم است تا به نکاتی توجه شود که در این مقاله به چند مورد از آن ها پرداخته خواهد شد.

نکات مهم در نظافت با جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی

اجتناب از باقی ماندن لکه ها بر سطوح به مدت طولانی

در یک محیط صنعتی حجم بسیار زیادی از آلودگی تولید می شود و با رفت و آمد کارکنان و ماشین آلات به سرعت در محیط انتشار می یابند و با باقی ماندن این آلاینده ها بر روی سطوح لایه سختی از آلودگی تشکیل خواهد شد. بهترین راهکار برای جلوگیری از این اتفاق و فرآیند نظافتی هدفمند و مفید استفاده از جاروبرقی صنعتی می باشد. به کمک یک مکنده صنعتی با کیفیت می توان آلاینده های منتشر شده بر روی سطوح را در مدت زمان کوتاه جمع آوری نمود و از ماندگاری آن ها جلوگیری کرد.

نظافت با جاروبرقی صنعتی

مکنده صنعتی

بکارگیری لوازم جانبی متناسب با شرایط محیط

از دیگر نکاتی که در زمان نظافت با جاروبرقی صنعتی باید مد نظر قرار داد، بکارگیری و استفاده از تجهیزات جانبی کارآمد و با کیفیت برای جاروبرقی صنعتی است. لوازم جانبی یک مکنده صنعتی کمک می کند تا در شرایط گوناگون و در مواجهه با آلاینده های مختلف به توان به بهترین شکل ممکن به نظافت پرداخته شود. این تجهیزات جانبی به منظور سهولت بیشتر و بهینه سازی کیفیت نظافت همراه دستگاه جارو برقی صنعتی ارائه می شوند. به عنوان نمونه، خرطومی ها با طول های متفاوت امکان دسترسی به نقاطی که به راحتی قابلیت دسترسی به آن ها وجود ندارد، فراهم می نماید. همچنین، قطر بیشتر در برخی خرطومی ها اجازه می دهد تا آلاینده ها با حجم بالاتر را به راحتی جمع آوری و به داخل مخزن منتقل کرد. از دیگر تجهیزات جانبی استفاده از نازل مناسب است که موجب می شود تا فرآیند نظافت با سرعت بیشتری انجام شود. به طورمثال، برای نظافت فضاهای محدود و کوچک و مکان های گوشه و کناره که دسترسی به آن ها بسیار دشوار است؛ از نازل های مخصوص سرتخت استفاده می شود. سطوحی که سطح مقطع کمتری دارند با استفاده از یرس های گرد و یا مستطیلی شکل تمیز می شوند.

لوازم جانبی جاروبرقی صنعتی

بکارگیری لوازم جانبی

تعیین یک برنامه منظم به منظور استفاده از جاروبرقی صنعتی

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه نمود استفاده از یک برنامه مشخص و مدون برای انجام عملیات نظافت به وسیله یک جاروبرقی صنعتی می باشد. در محیط های صنعتی بزرگ به سبب تردد بالای کارکنان و ماشین آلات صنعتی آلودگی بیشتری تولید شده و سرعت انتشار آن نیز بسیار زیاد خواهد بود. به همین منظور، انجام نظافت روزانه در محیط های صنعتی ضرورت بیشتری دارد و باید در طول این بازه های زمانی اقدام به حذف آلاینده های محیطی و سطوح شود. برخی نقاط نیز به دلیل پایین بودن تردد نیازی به نظافت مداوم و روزانه نخواهند داشت. بنابراین زمان بندی فرآیند های نظافتی با توجه به کسب و کار شما و صنعتی که مشغول به فعالیت هستید متفاوت خواهد بود.

برنامه منظم در نظافت با جاروبرقی صنعتی

نظافت با جاروی صنعتی

اختصاص دقت و زمان بیشتر به نقاط آلوده تر

در یک محیط صنعتی برخی مناطق مانند خط تولید، انبار و مسیرهای تردد ماشین آلات در معرض آلودگی های بیشتری قرار دارند. این آلودگی ها با گذشت زمان و انباشته شدن بر روی یکدیگر کهنه شده و نظافت آنها بسیار دشوارتر از قبل خواهد شد. همچنین این آلودگی ها سبب رشد انواع میکروب ها و باکتری های خطرناک می باشد که سلامتی کارکنان و افراد حاضر در محیط را به خطر می اندازد. با بهره گیری از جاروبرقی صنعتی و استفاده از لوازم جانبی متناسب با کاربری مورد نظر، می توان دقت و کیفیت نظافت را در این محیط ها افزایش داد و به کارایی حداکثری دست یافت. همچنین، می توان به کمک نازل های برس دار به حذف آلاینده ها و لکه های سخت و ماندگار موجود بر روی سطح پرداخت.

اهمیت استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی

دستگاه جاروبرقی صنعتی با بهره گیری از سیستم مکش خود، تمامی آلاینده ها را به طور کامل مکش کرده و از انتشار آلودگی و ذرات ربز گرد و غبار در محیط جلوگیری می کند. بکارگیری و تعبیه سیستم فیلتراسیون با عملکرد بالا و قدرتمند در ساختمان جارو برقی صنعتی با گیر انداختن ذرات ریز آلودگی، سبب عدم بازگشت و پخش شدن گرد و غبار به محیط می شود. این عمل باعث می شود محیط مورد نظر برای افراد حاضر در مکان بسیار ایمن و استاندارد باشد. استفاده از طراحی هوشمند و مهندسی شده در تولید دستگاه های جاروبرقی صنعتی و تعبیه آن در دهانه مکش در زیر سیستم فیلتراسیون این قابلیت را برای این دستگاه ایجاد می کند که بطور همزمان آلودگی های جامد و مایع را بتوان مکش کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما