آیا استفاده از مواد شوینده همراه با دستگاه كارواش صنعتي امکان پذیر است؟

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

آیا استفاده از مواد شوینده همراه با دستگاه كارواش صنعتي امکان پذیر است؟

ساختار دستگاه کارواش صنعتي

شستشو و نظافت و حذف آلاینده ها از محیط نه تنها جلوه های بصری محیط را افزایش می دهد بلکه به واسطه حذف عوامل آلاینده و بیماری زا موجب افزایش سطح سلامت و استاندارد های بهداشتی می گردد. با توجه به ماهیت آلاینده هایی که در اغلب صنایع حضور دارند شستشو و نظافت آنها با استفاده از شیوه های سنتی و دستی بسیار دشوار و زمان بوده و علاوه بر این به تعداد زیادی نیروی خدماتی نیاز دارد. این در حالیست که استفاده از شیوه های مکانیزه و نوین و به کار گیری تجهیزات صنعتی چون دستگاه كارواش صنعتي راه حلی مناسب برای شستشو و نظافت انواع آلاینده ها از روی سطوح می باشد.کارواش صنعتيدستگاه های كارواش صنعتي یا واترجت های صنعتی دستگاه های بسیار کاربردی برای شستشو و نظافت انواع سطوح هموار و نا هموار افقی و عمودی می باشند. این دستگاه ها با استفاده از پاشش پر فشار آب تمامی آلودگی های چسبیده به سطوح را شستشو داده و نظافت می نماید. دستگاه های كارواش صنعتي با استفاده از پاشش پر فشار آب توان لازم و کافی در حذف لایه های عمیق آلودگی را دارا هستند. تجهیز این دستگاه ها به سیستم های محافظ نقش موثری در افزایش عمر مفید دستگاه و هم چنین افزایش توان کاری آن در شرایط سخت کاری دارد. استفاده از دستگاه های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه ها كارواش صنعتي در مقایسه با شیوه های سنتی نظافت، حجم کمتری از آب استفاده نموده و از این رو موجب صرفه جویی در مصرف آب و سازگاری دستگاه با محیط زیست می گردد.


افزایش سرعت و کیفیت نظافت با استفاده از مواد شوینده

پمپ کارواش صنعتیدستگاه های واترجت صنعتی یا کارواش سیار با استفاده از پاشش پر فشار آب تمامی آلاینده های چسبیده به سطوح را شستشو داده و نظافت می نمایند. این دستگاه ها به منظور افزایش توان كارواش صنعتي در نظافت آلاینده های چرب و روغنی در دو نوع كارواش صنعتي آب گرم و دستگاه واترجت آب سرد تولید و به بازار عرضه می شوند. استفاده آب گرم در نظافت آلاینده های چرب و روغنی نقش به سزایی در افزایش سرعت نظافت ایفا می نماید. علاوه بر این دستگاه های واترجت صنعتی به منظور افزایش توان نظافت دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که امکان استفاده از مواد شوینده را در حین انجام شستشو به راحتی برای کاربر فراهم می نماید.


مزایای استفاده از مواد شوینده در شستشو با كارواش صنعتي

واترجت صنعتیمواد شوینده به واسطه داشتن ترکیبات خاص شیمیایی موجب از بین رفتن سریع انواع آلودگی ها و عوامل بیماری زایی می شوند که در نتیجه ماندگاری و حضور آلاینده ها بر روی سطوح تشکیل شده اند. از این رو استفاده از مواد شوینده نه تنها تمامی آلودگی ها را از بین می برد بلکه موجب ضدعفونی و ارتقا سطوح سلامت محیط نیز می گردد. استفاده همزمان از مواد شوینده در کنار پاشش پر فشار آب موجب افزایش چشمگیر در سرعت و کیفیت نظافت می گردد. استفاده از مواد شوینده در دستگاه های كارواش صنعتي بسته به مدل دستگاه به دو صورت پر فشار و کم فشار انجام می گیرد.


پاشش پر فشار مواد شوینده

کارواش صنعتيدر پاشش پر فشار مواد شوینده، ماده شوینده و آب قبل از وارد شده به پمپ دستگاه با یکدیگر مخلوط شده و پس از عبور از پمپ به صورت پر فشار بر روی سطوح هدف پاشش می گردد. به منظور بهینه سازی و کاهش در مصرف مواد شوینده دستگاه های كارواش صنعتي مجهز به سیستم دوزینگ می باشند. از آنجایی در پاشش پر فشار مواد شوینده، شوینده ها مستقیما وارد پمپ كارواش صنعتی می شوند استفاده از مواد شوینده ای که خاصیت خورندگی دارند، به واسطه صدماتی که به پمپ دستگاه وارد می کنند، امکان پذیر نمی باشد.


پاشش کم فشار مواد شوینده

پمپ کارواش صنعتی و پاشش کم فشار مواد شویندهدر این حالت آب و مواد شوینده پس از پمپ با یکدیگر مخلوط شده و برروی سطوح هدف پاشش می شوند. در چنین حالتی با قرار دادن شیلنگ مخصوص مکش در داخل مواد شوینده و اتصال آن به نازل پاشش، در اثر عبور پر سرعت آب پر فشار و ایجاد خلا در دهانه خروجی شیلنگ مواد شوینده، ماده شوینده مکش شده و همراه با آب پر فشار بر روی سطوح پاشش می شود. از آنجایی که در این حالت مواد شوینده وارد پمپ كارواش صنعتي نمی شوند استفاده از طیف گسترده تری از مواد شوینده امکان پذیر می باشد. علاوه بر این در پاشش کم فشار مواد شوینده می توان از سیستم های فوم ساز نیز استفاده نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما