کاربردهای ویژه و متفاوت جاروبرقی در خانه و اداره

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

کاربردهای ویژه و متفاوت جاروبرقی در خانه و اداره

جاروبرقی صنعتی

دستگاه جاروبرقی یکی از کاربردی ترین و شناخته شده ترین ابزارهای نظافتی است که متناسب با ساختاری که دارد در محیط های گوناگون با کاربری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. جاروبرقی به عنوان تاثیرگذارترین وسیله نظافتی در هر خانه ای به تمیزی هر چه بیشتر محیط زندگی ما کمک می کند و دانستن این نکته ضروری است که کاربردهای جاروبرقی تنها به نظافت منحصر نمی شود و کاربردهای ویژه دیگری نیز دارد که آشنایی با آن ها می تواند بسیار مفید و اثرگذار باشد. جاروهای خاک و آب و خاک هر یک دارای کاربری هایی هستند که در نوع خود منحصر به فرد و خلاقانه بوده و دیدگاه ما را نسبت به کاربردهای این دستگاه تغییر می دهد.

کاربردهای خلاقانه جاروبرقی خاک

از متداول ترین کاربردهای جاروبرقی خاک می توان به نظافت فرش، موکت، کفپوش و مبلمان اشاره نموده و در کنار آن می تواند وظایف دیگری را بر عهده گیرد:

۱- پیدا کردن اشیای گم شده

اجسام ریز و کوچکی که در گوشه و کنار منزل یا محل کار گم می شوند، به وسیله جاروبرقی قابل پیدا شدن هستند. به منظور یافتن یک شی ریز می توان دهانه لوله جاروبرقی را با پارچه ای که دارای منافذ باز است، پوشاند و سپس دستگاه را روشن نمود. اگر شی گم شده در مسیر هوای مکش شده توسط جاروبرقی باشد به پارچه ای که بر روی دهانه مکش قرار داده شده می چسبد.

۲- نظافت تجهیزات آشپزخانه

لوازم بزرگ آشپزخانه مانند یخچال، اجاق گاز، ماشین لباسشویی و … در جایگاه مشخصی قرار دارند و تقریبا هیچ گاه در آشپزخانه جا به جا نمی شوند و از همین رو مقدار زیادی گرد و غبار در پشت این وسایل انباشته می شود. تجمع آلودگی از طول این عمر این وسایل و سطح بهداشت آشپزخانه می کاهد. جهت جلوگیری از انباشت گرد و غبار می توان هر چند هفته یا چند ماه یک بار با کمی جا به جایی و با استفاده از لوله جاروبرقی یا نازل سرتخت نواحی دور از دسترس را که به نظافت آن چندان توجه نمی شود، تمیز نمود.

۳- نظافت در و پنجره

حاشیه درب ها و پنجره ها در منزل و محیط اداری همواره محل تجمع گرد و خاک هستند و در شرایط عادی کمتر به تمیزی این بخش توجه می شود. هر گاه که برای نظافت محیط خانه جاروبرقی به کار می رود، در همان زمان می توان چهارچوب پنجره ها و درب ورودی منزل را نیز تمیز نمود تا از ورود ذرات گرد و غبار و آلرژی زا به داخل خانه جلوگیری شود.

۴- انتشار رایحه مطبوع در منزل

قرار دادن تکه پنبه ای آغشته به عطر درون مخزن یا پاکت جاروبرقی یک راهکار خلاقانه برای انتشار بوی مطبوع در هوا می باشد. با توجه به این که هوای مکش شده توسط جاروبرقی دوباره به محیط باز می گردد و طی این چرخه رایحه پنبه آغشته شده به بوی مورد نظر در هوا پراکنده می گردد.

کاربردهای خلاقانه جاروبرقی آب و خاک

جاروبرقی آب و خاک با برخورداری از قابلیت جمع آوری مایعات در کنار زباله های جامد، یک ابزار بسیار کاربردی و سودمند به شمار می آید. برخی از جاروهای خانگی و اغلب مکنده های تجاری از نوع آب و خاک هستند و برخی از کاربردهای خاص آن عبارت اند از :

۱- ترمیم فرش

قرار گیری پایه های اثاث منزل مانند مبلمان و میزهای سنگین باعث فرو رفتگی الیاف فرش شده و به آن آسیب می رساند. یک راهکار ساده برای باز گرداندن این الیاف به شکل اولیه خود استفاده از جاروبرقی آب و خاک می باشد؛‌ به این صورت که تکه ای یخ در ناحیه مورد نظر قرار می گیرد و پس از آن که ذوب شد، باقی مانده آب توسط این دستگاه مکش گردیده که نتیجه این امر بازیابی شکل ظاهری نقاط فرو رفته فرش می شود.

۲- نظافت فیلتر و محفظه ماشین لباسشویی

به منظور نظافت فیلتر ماشین لباسشویی و جداسازی آلودگی های به دام افتاده در آن می توان از جاروبرقی آب و خاک بهره گرفت. هم چنین در صورتی که پس از پایان یافتن کار ماشین لباسشویی و تخلیه آن، مقداری آب و کف درون محفظه باقی مانده باشد، امکان بهره مندی از جاروی آب و خاک برای مکش آب وجود دارد.

۳- تخلیه سینک و رفع گرفتگی آن

در بسیاری از مواقع سینک ظرفشویی در معرض گرفتگی و انسداد قرار دارد. جهت رفع سریع این مشکل و جلوگیری از صرف هزینه های زیاد برای باز نمودن مجرای آب، جاروبرقی آب و خاک کارایی ویژه دارد. با قرار دادن دهانه مکش لوله جاروبرقی بر روی دریچه تخلیه سینک، احتمال رفع گرفتگی لوله ها افزایش می یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما