شستشو و نظافت لابی با استفاده از اسکرابر دستی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

شستشو و نظافت لابی با استفاده از اسکرابر دستی

دستگاه اسکرابر صنعتی

لابی ساختمان های اداری، تجاری و مسکونی از اولین بخش های هر ساختمانی می باشند که نظر مراجعه کنندگان را به خود جلب می نمایند. مسلما تردد افراد بر روی این سطوح و ورود و خروج آنها موجب انتقال حجم بالایی از آلاینده ها به داخل ساختمان ها شده و در نتیجه سطوح کف لابی را آلوده می نمایند. ماندگاری آلاینده ها بر روی کفپوش های به کار رفته در لابی ساختمان ها نه تنها جلوه های بصری محیط را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد بلکه می توان به واسطه ماهیت اسیدی اغلب آلاینده ها موجب خوردگی کفپوش ها گردد. اگرچه استفاده از شیوه های سنتی و دستی متداول همانند استفاده از سطل آب و تی تا حدودی می تواند آلاینده های سطحی را بر طرف نماید اما توان کافی برای حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها را ندارد. دستگاه اسکرابر دستی گزینه ای ایده ال و مناسب برای شستشو و نظافت سطوح کف لابی ساختمان ها می باشد.

 

ساز و کار دستگاه اسکرابر صنعتی

اسکرابر دستی یا اسکرابر صنعتیاسکرابر صنعتی یا همان کفشور دستگاهی مکانیزه و صنعتی برای شستشو و نظافت تخصصی سطوح کف می باشد که با استفاده از پاشش آب و سیستم برس زنی تمامی آلاینده های انباشته بر روی سطوح را شستشو می دهد. دستگاه های اسکرابر برای ارائه نظافتی موثر و با کیفیت مجهز به دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف می باشند. موتور مکنده و لاستیک تی نصب شده در بخش انهایی دستگاه اسکرابر نیز از دیگر اجزای مهم و کلید دستگاه می باشند. عملکرد دستگاه اسکرابر با پایین شیدن اهرم برس و تی دستگاه آغاز شده و شستشوی سطوح با پاشش آب و چرخش دورانی برس دستگاه شروع می شود. در نهایت با عبور دستگاه از روی سطوح، آب و مایعات آلوده ناشی از شستشو توسط تی جمع آوری شده و به واسطه موتور مکنده تعبیه شده در داخل مخزن اب کثیف به داخل مخزن آب کثیف منتقل می شود.


انواع دستگاه اسکرابر صنعتی

کف شوی یا اسکرابراسکرابر ها یا کفشوی های صنعتی از نظر نوع هدایت دستگاه به دو دسته اسکرابر های دستی و اسکرابر های خودرویی تقسیم می شوند. اسکرابر های دستی داری ابعاد کوچک و فشرده ای بوده و از این رو برای شستشو و نظافت معابر باریک و متراک و محیط هایی با وسعت کوچک تا متوسط مناسب می باشند. این در حالی است که اسکرابر های خودرویی ابعاد بزرگی داشته و به بواسطه پهنای کاری بالا برای شستشو و نظافت محیط های وسیع مناسب هستند. نمونه های دستی اسکرابر مجهز به دسته بوده و کاربر با قرار گرفتن در پشت دستگاه عملیات شستشو و نظافت را انجام می دهد در حالیکه نمونه های خودرویی مجهز به صندلی بوده و کاربر با نشستن بر روی صندلی دستگاه اسکرابر را همانند خودرو هدایت می نماید.


ویژگی های دستگاه های کفشوی دستی

اسکرابر دستیاسکرابر های دستی دارای ابعاد فشرده و متراکمی هستند. از این رو این دستگاه ها گزینه های مناسبی برای شستشو و نظافت محیط های کوچک تا متوسط می باشند. علاوه بر این ابعاد کوچک این دستگاه ها موجب کاهش فضای لازم برای نگهداری از دستگاه شده و جا به جایی و حمل و نقل آنها را تسهیل می نماید. همزمانی عملیات شستشو و خشک نمودن سطوح موجب می شود که با یک عبور دستگاه از روی سطوح، سطوحی کاملا خشک عاری از آلودگی بر جای بماند. همین خشک نمودن سطوح نه تنها خطر سقوط ناشی از لغزندگی را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد بلکه ضریب آلودگی مجدد سطوح را نیز کاهش می دهد. الیاف برس ها با نفوذ به داخل خلل و فرج و شیار کفپوش ها تمامی آلاینده های نفوذ کرده به داخل این بخش ها را بیرون کشیده و در نهایت کیفیت شستشو و نظافت را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما