نظافت حرفه‌ای محیط‌های کاری و اداری با جاروبرقی صنعتی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

نظافت حرفه‌ای محیط‌های کاری و اداری با جاروبرقی صنعتی

نظافت آسان با جاروبرقی تجاری

هر فردی در طول زندگی ساعت های زیادی را در محل کار خود سپری می کند. با توجه به این که کارمندان به طور روزانه ساعت های متوالی در محل کار حضور دارند نظافت و تمیزی محیط اهمیت زیادی می یابد. به همان اندازه که پاکیزگی و بهداشت محل زندگی بسیار مهم است، تمیزی و نظافت محل کار نیز یک ضرورت تلقی می شود زیرا محل کار خود به نوعی محل زندگی برشمرده می شود. به طور معمول محیط های کاری و اداری دارای رفت و آمدهای زیادی هستند و روزانه افراد مختلف به این اماکن مراجعه می نمایند، از همین رو آلودگی از راه های گوناگون به داخل محیط کار انتقال پیدا می کند. این پدیده نیاز همیشگی به نظافت محل کار را برجسته تر می سازد. برای نظافت انواع محیط های کاری و اداری می توان روش های ثابت و بهینه ای را در نظر گرفت که در بازه های زمانی مناسب نیازهای نظافتی را مرتفع می سازد. به همین منظور گردآوری دستورالعمل های مناسب و کارآمد عملی نتیجه بخش برای تمیز نمودن محیط کار خواهد بود و یکی از مصداق های آن استفاده از جاروبرقی صنعتی به عنوان یک ابزار پر کاربرد می باشد. در کنار آن سایر دستگاه های مکانیزه نظافتی هم چون اسکرابر و واترجت در ارتقای سطح بهداشت و تمیزی محیط کار نقش اساسی دارند.

نظافت عمیق محیط کار

نظافت محیط کار جمع آوری گرد و خاک و زباله های خشک و تر از بخش های مختلف محیط و شستشوی سطوح گوناگون را در بر می گیرد. اماکنی مانند اتاق ها، راهروها، لابی ها، آسانسورها، نمازخانه، راه پله و پاگرد، اتاق های کنفرانس، سالن های غذاخوری، آبدارخانه، سرویس های بهداشتی و سایر فضاهای داخلی محل کار، از جمله بخش هایی هستند که باید روزانه تمیز گردند. جاروبرقی صنعتی یکی از پرکاربردترین ابزارهای نظافتی است که در بسیاری از محیط های کاری و اداری کاربردهای چشمگیر دارد.

 

کاربرد جاروبرقی صنعتی در نظافت محل کار

یکی از پرکاربردترین و اثربخش ترین تجهیزات نظافتی که در دستورالعمل نظافت محیط های کاری قرار می گیرد، دستگاه جاروبرقی صنعتی است.

 

 

 

 

 

نظافت راهرو و لابی

در واحدهای اداری برای پاکسازی راهروها، پله ها و لابی ها می توان از جاروبرقی صنعتی بهره گرفت. جاروبرقی صنعتی نسبت به جاروهای خانگی قدرت، استحکام، دوام و کارایی بالاتری دارد و می توان مساحت های بالا را به راحتی نظافت نمود. همواره در اغلب اماکن اداری راهروها و لابی های زیادی وجود دارد که تردد بالا سبب انتشار گرد و خاک می شود. با استفاده یک جاروبرقی صنعتی مناسب و با ظرفیت بالا این بخش ها به راحتی قابل نظافت هستند.

 

نظافت نمازخانه

نمازخانه ها همواره باید پاکیزه باشند و رایحه خوش در آن جریان داشته باشد. نظافت روزانه با استفاده از جاروبرقی صنعتی و قرار دادن تکه ای پنبه آغشته به رایحه مطبوع درون مخزن دستگاه، نمازخانه را جهت انجام فرایض دینی پاکیزه و خوشبو می سازد.

 

 

 

 

 

نظافت اتاق ها

کارمندان در طور روز مدت زیادی در اتاق حضور دارند و گرد و غبار و زباله های باقی مانده در محیط می تواند باعث آزردگی آنان شود. به منظور پاکسازی اتاق ها، نیروهای انسانی خواهند توانست جاروبرقی صنعتی را برای نظافت تمامی اتاق ها مورد استفاده قرار دهند. جاروهای صنعتی قابلیت مکش آب را نیز دارند و در صورت جاری شدن آب و مایعات در اتاق، امکان حذف آن ها توسط این دستگاه وجود دارد.

 

نظافت محوطه بیرونی

جاروبرقی صنعتی علاوه بر این که برای نظافت فضاهای داخلی کاربرد دارد، به دلیل برخورداری از قدرت بالا برای پاکسازی محوطه بیرونی محیط کار نیز به کار می روند. محوطه بیرونی نسبت به بخش های داخلی گرد و خاک بیشتری دارد و این موضوع محدودیتی در زمینه استفاده از دستگاه مکنده به وجود نمی آورد.

 

 

 

 

نظافت غذاخوری ها

بسیاری از محیط های کاری دارای سالن های مخصوص غذاخوری هستند تا کارکنان در زمان صرف غذا در آن حضور یابند. سالن غذاخوری محیطی است که نسبت به آلودگی حساسیت بالایی دارد و نسبت به سایر بخش ها باید سریع تر و با دقت بیشتر تمیز گردند. جاروبرقی صنعتی ابزاری است که روزانه برای تمیز کاری سالن غذاخوری به کار می روند، سالن هایی که روزانه حتماً باید نظافت شوند.

 

 

نظافت آسانسور

تمیز نمودن آسانسور اداره ها از اموری است که کمتر به آن توجه می شود، حال آن که وجود آلودگی و جرم در اتاقک آسانسور بر استهلاک و کاهش طول عمر آن دامن می زند. با به کار گیری جاروبرقی صنعتی کف آسانسور، گوشه ها و کناره ها، درزهای چهارچوب و حتی چاله آسانسور به خوبی نظافت شده و آلودگی و زباله های به جا مانده جمع آوری خواهند شد. دستگاه های جارو برقی صنعتی دارای ابعادی هستند که امکان حمل و جا به جایی آن ها توسط آسانسور وجود دارد.

 

 

 

لینک های مفید :

جاروبرقی صنعتی : فهرستی از محصولات

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما