روش های متداول برای شستشوی سطوح موکت شده

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

روش های متداول برای شستشوی سطوح موکت شده

دستگاه جاروبرقی

استفاده از پوشش موکت در سالن های همایش، هتل ها و تالار ها امری متداول می باشد که نه تنها برای جلوه های ظاهری استفاده می شود بلکه نقش مهم و کلیدی در کاهش صدای محیط دارد. مسلما تردد بالا بر روی سطوح موکت شده موجب آلودگی این سطوح می گردد. بدیهی است ماندگاری بلند مدت آلاینده ها بر روی فرش موکت نه تنها موجب انتشار بوی نامطبوع در محیط می گردد بلکه به واسطه ماندگاری و نفوذ به داخل الیاف کاهش در عمر مفید موکت ها و در نهایت تحمیل هزینه های گزاف تعویض و یا تعمیر را بر دوش صاحبان و مدیران مجموعه ها تحمیل نماید. با توجه به وسعت بالای سالن ها و سطوح موکت شده، شستشو و نظافت آنها با استفاده از شیوه های سنتی و دستی بسیار دشوار می باشد. از این رو استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری تجهیزات مکانیزه و صنعتی چون دستگاه پولیشر، جاروبرقی صنعتی آب و خاک گزینه ای مناسب برای شستشو و حذف آلاینده ها از محیط می باشد.

اهمیت شستشو و نظافت فرش و موکت

جاروبرقی صنعتی یا مکنده صنعتیتردد افراد و انتقال آلاینده ها از فضای بیرون به فضای داخل موجب آلوده شدن سطح فرش و موکت می گردد. عدم جمع آوری و حذف موثر و با کیفیت آلاینده های انباشته در محیط می تواند موجب آسیب الیاف فرش و موکت گردد. کاهش جلوه های بصری محیط و انتشار بوی نامطبوع نیز از دیگر مشکلاتی است که می تواند آثار سوئی بر روند کاری کسب و کار داشته باشد. با توجه به تاثیرات مثبت نظافت بر روحیه افراد و همچین تاثیری که بر روی کاهش هزینه ها دارد حذف آلاینده ها از روی سطوح امری لازم و ضروری بوده و به نوعی نشان از کارآمدی سیستم مدیریتی مجموعه دارد.

 

مشکلات و معایب شستشو و نظافت دستی فرش و موکت

مشکلات شستشوی دستی فرش و موکتاستفاده از شیوه های سنتی و دستی برای شستشو و حذف آلاینده ها از روی فرش ها و موکت ها بسیار زمان بر بوده و به تعداد زیادی نیروی خدماتی نیاز دارد. حتی در شرایطی که فرآیند شستشو و نظافت به شرکت های شوینده واگذار گردد، نیازمند انتقال فرش و موکت به قالی شویی ها بوده و همین امر وقفه چندین روزه در کسب و کار ایجاد می نماید. علاوه بر این پس از اتمام فرآیند شستشو و انتقال فرش ها و موکت ها به مجموعه نیز به تعداد نیروی خدماتی زیادی برای پهن کردن مجدد آنها نیز می باشد.

 

بهترین گزینه برای شستشو و نظافت فرش و موکت

جاروبرقی صنعتی بهترین گزینه برای نظافتبا توجه به مشکلات و سختی های استفاده از شیوه های سنتی در نظافت و شستشوی سطوح موکت شده، بهترین راهکار، استفاده از شیوه های نوین و تجهیزات مکانیزه ای می باشد که با هدف شستشو و نظافت منسوجات به کار رفته بر روی سطوح کف طراحی و تولید شده اند. به منظور سهولت در شستشو و نظافت منسوجات به کار رفته در کف می توان از دستگاه پولیشر و جاروبرقی صنعتی آب و خاک استفاده نمود. استفاده از پولیشر همراه با پد مخصوص و ماده شوینده تمامی آلاینده ها را از بین الیاف بیرون کشیده و نظافت می نماید. پس از شستشوی کامل آلاینده ها با استفاده از مکنده صنعتی آب و خاک می توان تمامی مایعات آلوده ناشی از شستشو را از روی سطوح جمع آوری نموده و زمان لازم برای خشک شدن را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. تجهیز دستگاه های جاروبرقی آب و خاک به سیستم های فیلتراسیون مقاوم در برابر آب و یا قرار گیری دهانه مکش دستگاه جاروبرقی صنعتی در زیر دهانه مکش امکان جمع آوری و مکش مایعات را به سهولت فراهم می نماید.

 

مزایای استفاده از جاروبرقی صنعتی و پولیشر در شستشو

مکنده صنعتی راه حل مناسب برای نظافتاستفاده از جاروبرقی صنعتی آب و خاک به منظور مکش کامل مایعات نه تنها آلاینده های موجود بر روی سطوح را بدون انتشار گرد و غبار از محیط حذف می نماید، بلکه با مکش کامل مایعات آلوده زمان لازم برای خشک شدن را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد. افزایش سرعت عنلایت از دیگر مزایای شستشو و نظافت با پولیشر و جاروی صنعتی می باشد. علاوه براین ها استفاده از تجهیزات مکانیزه ای چون پولیشر و جاروبرقی صنعتی جامدات و مایعات علاوه بر اینکه امکان شستشو و نظافت منسوجات را فراهم می نماید بلکه امکان شستشو و نظافت سطوح سخت را نیز برای کاربر فراهم می نماید. کاهش در هزینه ها و همچنین امکان انجام عملیات شستشو و نظافت در هر زمان از دیگر مزایای استفاده از جاروبرقی صنعتی و پولیشر می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما