۵ نکته تکمیلی برای خرید زمین شوی صنعتی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

۵ نکته تکمیلی برای خرید زمین شوی صنعتی

خرید زمین شوی صنعتی

زمین شوی صنعتی از پر کاربردترین دستگاه های نظافتی سطوح کف می باشد. این دستگاه که با نام اسکرابر نیز شناخته می شود، با استفاده از سیستم برس زنی و خشک کن هردو عملیات شستشو و خشک کردن را بطور همزمان انجام می دهد. خرید زمین شوی صنعتی بصورت اصولی باعث می شود تا حداکثر بازدهی و کارایی را از دستگاه داشته باشید. در این مقاله نکاتی مهم برای انجام صحیح و هرچه بهتر فرآیند خرید این دستگاه نظافتی ارائه خواهیم نمود.

 

اهمیت توجه به خرید زمین شوی صنعتی

خرید هر دستگاه نظافتی از جمله زمین شوی باید با دقت و توجه به یک سری نکات مهم انجام شود. خرید زمین شوی صنعتی به خودی خود باعث افزایش سرعت شستشوی سطوح کف و ارتقای کیفیت نظافت محیط می شود. این دستگاه هزینه های نظافتی را کاهش داده و مشکلی در تردد ایجاد نمی کند. خشک شدن سطح بعد از شستشو نیز باعث شده تا محیط بعد از بکارگیری اسکرابر قابل استفاده باشد. اما خرید اسکرابر با کیفیت و سازگار با نیاز شما و جنس کفپوش نتیجه مطلوبی را در پی داشته و باعث مدیریت هزینه ها می شود. خرید دستگاه نامناسب حتی می تواند به کفپوش شما آسیب وارد نماید.

 

تخلیه مخزن کفشوی صنعتی

تخلیه آسان مخزن کفشوی صنعتی

 

نکات کلیدی خرید زمین شوی صنعتی

قبل از خرید زمین شوی صنعتی، بهتر است با کارایی این دستگاه آشنا شوید. اسکرابر یک یا دو برس چرخان دارد که همراه با محلول شستشو آلودگی های سطح را جدا می کند. تی عقب دستگاه آب آلوده را جمع می کند و موتور مکش آنها را به داخل مخزن آب کثیف مکش می نماید. اسکرابر در وهله اول باید با جنس کفپوش سازگار باشد. بنابراین جنس برس چرخان دستگاه بایستی مناسب جنس سطوح کف مد نظر باشد. اسکرابر مناسب نیاز شما می تواند از نوع دستی یا سرنشین دار باشد. اسکرابر دستی برای محیط های کم وسعت کمتر از حدود ۱۰۰۰ متر مربع کارایی داشته و اسکرابر سرنشین دار با در نظر گرفتن موانع موجود در محیط و ابعاد دستگاه در محیط های وسیع تر از این مقدار بکار می آید. علاوه بر این موارد، نکات زیر شما را در انتخاب بهترین اسکرابر صنعتی بیشتر راهنمایی خواهند کرد.

 

نکات تکمیلی خرید زمین شوی صنعتی

علاوه بر نکات ذکر شده، چند نکته دیگری هم وجود دارد که می توانید برای خرید اصولی تر زمین شوی صنعتی از آنها استفاده کنید.

 

ظرفیت مخازن آب

مخازن آب اسکرابر بصورت جداگانه برای نگهداری آب تمیز و کثیف قابل استفاده هستند. ظرفیت مخزن آب بر روی پارامتر های دیگری که در قیمت زمین شوی صنعتی تاثیر گذار هستند، اثر می گذارد. این پارامتر ها شامل شیب حرکتی، سرعت دستگاه، ساختار طراحی، موتور جلوبرنده، ترمز و ساعت شارژدهی باتری می شود.

 

تی خشک کن زمین شوی صنعتی

تی خشک کن زمین شوی صنعتی

 

قدرت خشک کن

بخش خشک کن اسکرابر ، از مهم ترین بخش های این دستگاه نظافتی است. این بخش شامل یک تی خشک کن و موتور مکنده می باشد. تی خشک کن نقش مهمی در جمع کن آب از اطراف برای مکش آن به داخل مخزن آب کثیف دارد. بنابراین ساختار تی و جنس لاستیک آن برای خرید زمین شوی صنعتی دارای اهمیت است. تی ها منحنی U شکل با چرخش همراه با دستگاه در پیچ ها بهترین عملکرد را ارائه می دهند.

 

فشار برس بر روی سطح

در اطلاعات فنی دستگاه های زمین شوی صنعتی ، فشار اعمال شده از برس بر روی سطح ذکر شده است. قدرت موتور برای اعمال فشار برس بر روی سطح در اسکرابر های برند های مختلف متفاوت است. مقایسه فشار اعمال شده بر حسب کیلوگرم در برند های مختلف اسکرابر امر دشواری می باشد اما با مقایسه توان موتور آنها می توانید یک تقریبی از این معیار بدست آورید.

 

فشار برس اسکرابر صنعتی

فشار برس اسکرابر صنعتی

 

ظرفیت کاری دستگاه

هر دستگاه اسکرابر صنعتی دارای یک کاتالوگ است که معمولا در بخش بالایی آن میزان کارایی دستگاه ذکر شده است. کارایی دستگاه معمولا بر حسب متر مربع بر ساعت و بصورت تئوری ارائه می شود. اما کارایی عملی کمی با این عدد تفاوت دارد و کمتر است. کارایی زمین شوی صنعتی بصورت حاصلضرب پهنای نظافتی برس در سرعت کاری دستگاه ( نه حداکثر سرعت ) بدست می آید. تناسب کارایی دستگاه با امور نظافتی شما و وسعت محیط نکته مهمی است که در خرید زمین شوی صنعتی باید به آن توجه کنید.

 

سهولت تخلیه و شستشوی مخازن

امور بازبینی و سرویس دستگاه زمین شوی صنعتی برای طول عمر بیشتر این دستگاه ها و کارایی بهتر آنها موثر است. این امور بصورت روزانه، هفتگی و یا ماهیانه انجام می شوند. تخلیه مخزن آب کثیف از جمله امور نگهداری اسکرابر است که بصورت روزانه باید انجام گیرد تا از رشد ویروس و آلودگی های نامطلوب در مخزن آب کثیف جلوگیری گردد. از ویژگی های مهم زمین شوی صنعتی مناسب، سهولت تخلیه مخزن آب کثیف و شستشوی آن است. زیرا این کار باید بصورت روزانه انجام شود و بنابراین این موضوع دارای اهمیت می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما