بررسی تفاوت تی شور و دستگاه زمین شوی صنعتی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

بررسی تفاوت تی شور و دستگاه زمین شوی صنعتی

مزایای دستگاه زمین شوی صنعتی نسبت به تی شور

شستن سطح زمین در هر محیط خانگی، تجاری و صنعتی یک ضرورت به حساب می آید. بعلت جاری شدن آب بعد از شستشو، در بیشتر محیط هایی که دارای محل خروج آب نیستند، از زمین شوی برای شستن کف استفاده می شود. زمین شوی برقی به صورت دستی مانند تی شور ها و مکانیزه ( دستگاه زمین شوی) سطح را شستشو می دهند. ابزار های دستی یعنی زمین شوی های ساده خانگی برای محیط های خانگی و کم وسعت استفاده می شوند و معایب زیادی دارند. در مقابل دستگاه زمین شور بصورت مکانیزه سطح را شستشو و خشک می نماید و در مدل های متنوع تجاری و صنعتی مزایای بسیاری را فراهم نموده است. در این مقاله قصد داریم تا انواع زمین شوی را بیشتر بررسی کرده و راه حل مناسب تر برای شستشوی کف در محیط شما را ارائه دهیم.

زمین شوی ساده دستی

نوع دستی زمین شوی ها از نوع خانگی مناسب خانه و کاربردهای سبک می باشد. که به منظور نظافت فضاهای کوچک و مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین این زمین شوی ها قابلیت دسترسی به فضاهای غیرقابل دسترس را دارند. اما نمی توانند از تمامی مزایای زمین شوی های مکانیزه مانند خشک کردن بلافاصله پس از شستشو، سرعت و کیفیت بالای نظافت و … برخوردار باشند. تی شور ها مثال عینی این ابزار ها هستند که به سادگی قابل استفاده اند اما برای محیط های وسیع کاربردی نبوده و بعلاوه معایب بسیاری دارند که دستگاه های مکانیزه زمین شوی از آنها برخوردار نیستند.

زمین شوی مکانیزه صنعتی

بهترین مدل از انواع زمین شوی دستگاه های نظافتی زمین شوی صنعتی می باشند که به منظور شستشوی مکانیزه کفپوش ها مورد استفاده قرار می گیرند. از انواع زمین شوی می توان در محیط های خانگی، تجاری، اداری و صنعتی استفاده نمود. این دستگاه های نظافتی یکی از پرکاربردترین تجهیزات نظافت صنعتی محسوب می شوند. اسکرابرها یا همان زمین شوی ها از مخازن آب تمیز و کثیف، تی، برس و سیستم مکنده تشکیل شده اند. ابتدا با استفاده از سیستم پاشش، محلول شستشو بر روی سطح کفپوش ها پاشیده می شود. سپس با استفاده از برس این محلول آب و مواد شوینده روی سطوح پخش می شود. در نهایت نیز آب های آلوده توسط تی جمع آوری شده و به کمک سیستم مکش به داخل مخزن آب کثیف هدایت می گردد. خشک کردن سطح بلافاصله پس از شستشو، کاهش آسیب های ناشی از سر خوردن و عدم انتشار آب آلوده از مزایای دستگاه زمین شوی نسبت به تی شور ها هستند.

نظافت پارکینگ با دستگاه کفشوی دستی باطری دار

نظافت پارکینگ با دستگاه کفشوی دستی باطری دار

انواع دستگاه کفشوی مکانیزه

به طور کلی اسکرابرها عملکرد بصورت مکانیزه و با برس و تی دارند. که تسهیل کننده و سرعت دهنده عملیات نظافت می باشند. زمین شوی ها با توجه به نوع هدایت و تامین انرژی به انواع مختلفی دسته بندی می شوند. به طور مثال انواع زمین شوی دارای بسیاری از مدل های متنوع دستی و سرنشین دار می باشند. که در هر محیط خانگی، تجاری، صنعتی و … می توان از انواع آن استفاده نمود. زمین شوی های دستی کوچک برای یک مطب، اداره کوچک یا یک ویلا کاربردی هستند. انواع زمین شوی دستی مکانیزه توسط کاربر از پشت دستگاه هدایت می شود و قابلیت نظافت فضاهایی با عرض کم را دارد. اسکرابر سرنشین دار نیز هدایتی مشابه با خودرو دارد و برای نظافت کفپوش ها در محیط های وسیع مورد استفاده قرار می گیرند. منبع تغذیه کفشوی دستی از نوع باطری یا جریان مستقیم برق است و کفشوی های سرنشین دار با باطری یا سوخت فسیلی کار می کنند.

مزایای استفاده از دستگاه زمین شوی مکانیزه

انواع زمین شوی ها ، وسیله ای کاربردی برای شستن سطوح کف در تمامی محیط های دارای کفپوش می باشند که با توجه به وسعت و نیاز فضا می توان مناسب ترین نوع کفشوی را انتخاب نمود. ضرورت شستشوی منظم کف و جلوگیری از انتقال آلودگی ها به سایر بخش ها، اهمیت استفاده مستمر از این ابزار ها را بیشتر می کند. در این بین استفاده از دستگاه های کفشوی مزایای بسیار بیشتری نسبت به ابزار هایی مانند تی شور دارند. از آنجایی که فضاهای تجاری، اداری و صنعتی نیازمند نظافت روزانه کفپوش ها هستند. استفاده از اسکرابرها موجب افزایش سرعت و کیفیت شستشوی سطوح کفپوش ها می شود. همچنین سیستم مکش انواع زمین شوی ها موجب می شود تا بلافاصله پس از شستشوی کفپوش ها، آب های آلوده جمع آوری شده و کف خشک شود. همین موضوع می تواند در افزایش ایمنی افراد و همچنین جلوگیری از انتقال آلودگی به دیگر بخش ها موثر باشد. قدرت بسیار بالای سیستم برس زنی زمین شوی ها موجب کاهش قابل توجه مصرف آب و مواد شوینده جهت شستشوی کفپوش ها شده است. از طرفی کاهش مصرف آب و مواد شوینده به همراه کاهش نیاز به نیروی انسانی جهت نظافت، می تواند موجب صرفه اقتصادی استفاده از این دستگاه های نظافتی شود.

زمین شوی سرنشین دار مناسب نظافت کارخانه

زمین شوی سرنشین دار مناسب نظافت کارخانه

عوامل موثر بر قیمت انواع کفشوی

قیمت انواع زمین شوی بر اساس کیفیت ساخت، نحوه هدایت، باطری دار یا کابلی بودن، پهنای نظافت و ظرفیت مخزن ها تعیین می شود. به طور مثال زمین شوی های سرنشین دار از قیمت بیشتری نسبت به نوع دستی آن برخوردار هستند. زیرا سیستم حرکتی آنها ساختار متفاوت تری دارد و حجم مخازن، پهنای تی و پهنای نظافت آنها بیشتر است. همچنین هر چه کیفیت ساخت اسکرابرها بالاتر باشد، معمولا قیمت آن ها نیز بیشتر است. کفشوی صنعتی با کیفیت قیمت بالاتری دارد اما با طول عمر بالا و بازدهی عالی قطعا گزینه بهتری نسبت به یک زمین شوی ارزان تر و بی کیفیت تر می باشد. همچنین باطری دار بودن دستگاه عاملی برای افزایش قیمت آن نسبت به مدل های برقی است. البته مدل های باطری دار قدرت مانور بیشتری دارند و در محیط های دارای دسترسی نامناسب به پریز برق و شلوغ راحت تر استفاده می شوند. در بین مدل های مشابه از نظر منبع تغذیه و نحوه هدایت مثلا در بین انواع کفشوی دستی باطری دار از یک برند خاص، پهنای نظافت و کارایی تعیین کننده تفاوت قیمت هاست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما