کفشور صنعتی - Scrubber

اسکرابر صنعتی یا زمین شوی صنعتی یک دستگاه مکانیزه کارآمد است که برای نظافت و شستشوی انواع سطوح سرامیک، سنگ، پارکت، اپوکسی، بتن مسطح و... به کار می رود. این دستگاه قادر است به طور همزمان سطوح کف را در بخش های مختلف یک مجموعه شسته و بلافاصله خشک نماید، بدون آنکه هیچ  لکه و رد از خود بر جای گذارد. برخی مدل های کفشور صنعتی علاوه بر قابلیت شستشو و خشک کردن همزمان، امکان جمع آوری پسماند ریز و درشت را فراهم می نمایند. کفشوی ها در مدل های متنوعی طراحی و تولید می شوند و می توان با توجه به مساحت محیط، جنس سطح، حجم و نوع آلودگی موجود، دستگاهی را انتخاب نمود که در تناسب کامل با مشخصات محیط بوده و کارایی مناسبی را ارائه نماید.


 

انواع مدل های دستگاه کفشور صنعتی کدامند؟

این دستگاه ها بر اساس پارامترهای مختلف تقسیم می شوند و تنوع مدل های آن به مشتریان امکان می دهد تا دستگاه متناسب با نیاز خود را انتخاب نمایند:


انواع کفشور صنعتی از نظر نحوه هدایت

این دستگاه ها بر اساس نحوه هدایت به دو دسته دستی و خودرویی تقسیم بندی می شوند:


1- کفشور صنعتی دستی چیست؟

کاربر کفشوی دستی همزمان با حرکت خود به دستگاه نیرو وارد کرده و آن را به سمت جلو هدایت می کند. کفشور صنعتی های کوچک و متوسط به این طریق حرکت می نمایند و جهت استفاده در محیط های دارای وسعت کم یا متوسط و یا محیط هایی با تراکم بالا همانند کلاس های درس در مراکز آموزشی یا رستوران ها به کار می روند. البته ممکن است از مدل های دستی در کنار مدل های بزرگتر برای تکمیل فرایند شستشوی سطوح کف در فضاهای بزرگ و انجام عملیات در راهروهای کم عرض و .. استفاده شود. تفاوت ابعاد این دستگاه ها به تفاوت حجم مخزن و پهنای شستشوی آنها باز می گردد. در نمونه های دستی نیروی جلوبرنده دستگاه از دو طریق تأمین می گردد که عبارت اند از نیروی وارد از سوی کاربر به دستگاه و نیروی جلوبرنده حاصل از چرخش برس ها. در برخی از انواع زمین شوی یک موتور جلو برنده اتوماتیک نیز به دستگاه اضافه می گردد که بخش عمده انرژی لازم برای حرکت دستگاه را تأمین می نماید در چنین شرایطی میزان مصرف انرژی توسط کاربر برای هدایت دستگاه زمین شوی به حداقل کاهش یافته و کاربر احساس خستگی کمتری هنگام کار با دستگاه خواهد نمود. از ویژگی های مهم مدل های کوچک ماشین کفشوی صنعتی فرنام ابعاد کوچک و منسجم است که باعث شده تا دستگاه با استفاده از خودرو جابجا شود.


         اسکرابر دستی باطری دار      


2- کفشور صنعتی سرنشین دار چیست؟

انواع دیگر کفشوی که دارای مخزن و پهنای شستشوی بالاتری هستند، به وسیله راننده هدایت می شوند. در حقیقت با افزایش پهنای شستشو و ظرفیت مخازن دستگاه اسکرابر، ابعاد و وزن دستگاه بالاتر شده و هدایت آن به طریق دستی دشوار می گردد. بنابراین محلی برای نشستن کاربر بر روی دستگاه، تعبیه گردیده و کاربر برای قرارگیری بر روی این صندلی و کنترل فرمان دستگاه، آنرا هدایت می نماید. اسکرابر سرنشین دار در محیط های صنعتی و تجاری دارای وسعت بالا که قدرت مانور بیشتری برای دستگاه فراهم می نمایند، مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل دارا بودن کارایی بالاتر، می توانند در مدت زمان کوتاه تری  عملیات نظافت سطوح کف را انجام دهند. 


اگرچه بطور کلی می توان بیان نمود که دستگاه های زمین شوی صنعتی سرنشین دار در مقایسه با مدل های دستی دارای ابعاد بزرگتری می باشند، اما طراحی دقیق، منسجم و مهندسی شده باعث عرضه طیف متنوعی از کفشور صنعتی های دستی و خودرویی گردیده است که از لحاظ پهنای شستشو و ظرفیت مخازن نزدیک بهم بوده و مصرف کننده می تواند متناسب با نوع نیاز خود مدل دستی یا خودرویی را برگزیند.


انواع کفشور صنعتی از لحاظ منبع تغذیه

در تولید دستگاه های کفشور صنعتی معمولا از موتورهای الکتریکی استفاده می شود. تأمین انرژی لازم برای عملکرد موتور الکتریکی در دستگاه های کفشور صنعتی به دو طریق صورت می گیرد. بر این اساس کفشوی ها از لحاظ منبع تغذیه به دو دسته کابلی و باتری دار تقسیم می شوند که عبارتند از:


1- کفشور صنعتی باتری دار چیست؟

دستگاه های اسکرابری که توسط باتری تغذیه می شوند، برای عملکرد در یک بازه زمانی معین نیاز به شارژ باتری دارند. مدت زمان کارکرد دستگاه پس از شارژ کامل به نوع و ظرفیت باتری بستگی دارد. دستگاه های کفشوی باتری دار برای محیط هایی مناسب هستند که وجود کابل برق در آنها ایجاد محدودیت می نماید و یا دسترسی به پریز برق دشوار می باشد. اغلب مدل های سرنشین دار به وسیله باتری تغذیه می شوند.


         باطری دستگاه زمین شوی صنعتی                      


2- کفشور صنعتی برقی

در برخی از انواع مدل های کفشور صنعتی دستی انرژی لازم برای عملکرد دستگاه با اتصال مستقیم دستگاه به برق شهری تأمین می گردد. هنگام استفاده از این دستگاه ها محدودیت از لحاظ اتمام شارژ باتری وجود ندارد و بصورت پیوسته می توان از ماشین کف شوی صنعتی استفاده نمود. اما به هنگام انتخاب این رده از کفشو ها، مشخصات محیط از لحاظ تراکم موانع محیطی و تردد افراد و شعاع عملیاتی مورد نیاز باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

 

اسکرابر ها در هر ساعت چند متر مربع از محیط را تمیز می کنند؟

کارایی یک دستگاه کفشو یا مساحت قابل شستشو توسط دستگاه در هر ساعت به پهنای شستشوی دستگاه و ظرفیت مخازن آن وابسته می باشد. البته در کنار این دو فاکتور پارامترهای دیگری همچون مدل دستگاه و میزان آلودگی نیز مطرح می گردد. بر این اساس می توان بیان نمود که دستگاه های کفشور صنعتی به طور متوسط قادر به پوشش دهی 1500 تا 6000 متر مربع در ساعت می باشند. شرکت RCM ایتالیا به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان دستگاه های نظافت صنعتی، دستگاه کف شوی خود را با هدف پاسخگویی به نیازهای متفاوت مصرف کنندگان در مدل های مختلف ارائه می نماید. کوچکترین مدل های کفشوی این کمپانی با دارا بودن طراحی منسجم و قدرت مانور بالا در فضاهای کوچک قابل استفاده می باشند و مدل های بزرگتر و دستگاه های کفشور سرنشین دار آن برای شستشوی سطوح کف در محیط های صنعتی و تجاری دارای وسعت بالا بسیار کارآمد هستند.


اسکرابر چگونه سطوح کف را تمیز و خشک می کند؟

سامانه برس زنی، مخازن آب تمیز و آب کثیف و سامانه مکش مهم ترین بخش های تشکیل دهنده هر کفشور صنعتی می باشند. مخزن آب تمیز دستگاه توسط آب یا محلول آب و ماده شوینده پر شده و آب یا محلول شوینده از این مخزن بر روی سطح زمین پاشش می گردد. با چرخش برس های دستگاه، جرم و آلودگی از سطح به نحو موثر جدا می شود، همزمان با حرکت ماشین کفشوی صنعتی و عملکرد سامانه برس زنی دستگاه، آب و آلودگی باقی مانده بر روی سطح توسط تی دستگاه که در قسمت عقب آن واقع شده است جمع آوری شده و تحت مکش موتور مکنده به مخزن آب کثیف منتقل می گردد. به این ترتیب امکان شستشو و خشک شدن همزمان سطوح کف توسط این دستگاه فراهم می گردد.


         پر کردن مخزن آب تمیز کفشور صنعتی                      


کاربری کفشور صنعتی چگونه است؟

در صورتیکه دستگاه کفشور صنعتی دارای یک صفحه کنترل ساده و قابل فهم باشد، یادگیری طرز استفاده از یک آن بسیار ساده بوده و کاربری با سطح مهارت و تجربه اندک نیز با یک آموزش ساده قادر به کار با دستگاه کف شوی خواهد بود. همچنین تمامی دستگاه های کف شور عرضه شده توسط نمایندگی رسمی کمپانی های معتبر با دفترچه راهنما ارائه می گردند و کاربر و مسئول خدمات یک مجموعه می تواند به مطالعه کامل این دفترچه نسبت به نحوه عملکرد و کاربرد دستگاه آگاهی کامل کسب نماید.

 

آیا می توان از مواد شوینده در مخزن کفشور صنعتی استفاده نمود؟

هنگام کاربرد کفشور صنعتی می توان از مواد شوینده مورد تایید کمپانی تولید کننده استفاده نمود. کاربرد این نوع مواد شوینده  نه تنها به دستگاه و سطح آسیب نمی رساند بلکه موجب می شود کیفیت شستشو و درخشندگی سطح افزایش یابد. طبق دستورالعمل های شرکت های سازنده دستگاه های تجهیزات نظافت صنعتی، استفاده از مواد شوینده حاوی سود سوز آور، اسیدها ، رقیق کننده و حلال ها همراه با زمین شور مجاز نمی باشد.


        اسکرابر صنعتی سرنشین دار                     

 

خرید کفشور صنعتی دستی و خودرویی چه مزایایی به همراه دارد؟

به کار بردن انواع زمین شوی صنعتی جهت نظافت و شستشوی سطوح کف در مقایسه با شستشوی زمین با روش های سنتی، مزایای متعددی به همراه دارد. به کارگیری کفشور صنعتی با رعایت استانداردهای بهداشتی کیفیت شستشو را افزایش می دهد زیرا قدرت بالای برس های کفشور موجب جدا شدن هر گونه آلودگی سرسخت از سطح می گردد. همچنین الیاف برس بخوبی وارد درزها و شیارهای سطح شده و هر گونه آلودگی را به نحو موثر از آنها خارج می نمایند.

از مزایای دیگر کاربرد کفشور صنعتی به صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب و مواد شوینده می توان اشاره نمود زیرا محلول شوینده بصورت کنترل شده بر روی سطح پاشش می گردد و همچنین به دلیل قدرت مکانیکی بالای برس ها در جدا نمودن آلودگی از سطح نیاز به مصرف زیاد ماده شوینده نمی باشد. کاهش میزان مصرف آب و مواد شوینده نه تنها از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد بلکه سازگاری بیشتری نیز با محیط زیست دارد.

هم چنین استفاده از این دستگاه نظافتی زمان لازم برای شستشوی سطوح  را تا سطح چشمگیری کاهش می دهد و بدین ترتیب برای انجام عملیات نظافت و شستشوی کفپوش ها، نیاز به تعداد کمتری نیروی انسانی بوده و یا مدت زمان کار آنها کمتر خواهد بود. بنابراین کاربرد کفشو موجب کاهش هزینه های مرتبط با نیروی انسانی می گردد که مهم ترین بخش هزینه های نظافتی یک مجموعه را تشکیل می دهند. از سوی دیگر کاربرد کفشور صنعتی فشار کمتری به کاربر وارد نموده و آسیب های ناشی از ایستادن طولانی مدت یا خم و راست شدن پیوسته را کاهش می دهد.

 هنگام استفاده از این دستگاه ها، سطح زمین به سرعت خشک شده و خطر افتادن افراد حاضر در محیط حذف می گردد بدین ترتیب با بکارگیری این دستگاه سطح ایمنی محیط افزایش می یابد.


نگهداری از کفشور صنعتی دستی و خودرویی چگونه است؟

همانند تمام تجهیزات مکانیزه، اطمینان از عملکرد صحیح اسکرابر و حفظ سطح کارایی آن در گرو نگهداری صحیح و اصولی دستگاه می باشد. هنگام کار با دستگاه کفشوی باید نکات درج شده در دفترچه راهنما بدقت مورد توجه قرار گیرد. پس از هر بار استفاده،مخزن آب کثیف و تمیز باید کاملا تخلیه شده و بخش های نیازمند نظافت روزانه همانند تی مکنده مورد شستشو قرار گیرد. بخش های مصرفی دستگاه همانند تی، برس و باتری باید در بازه های زمانی تعیین شده تعویض گردند و دستگاه کفشور باید حداقل یک بار در سال مورد بازبینی دقیق و سرویس قرار گیرد.


        اسکرابر خودرویی                    

قیمت دستگاه کفشور صنعتی چگونه تعیین می شود؟

اسکرابر صنعتی در دراز مدت بازگشت سرمایه خوبی برای خریداران آن دارد. قیمت اسکرابر یا کفشوی تحت تاثیر عوامل مختلفی می باشد. معمولا زمین شوی صنعتی سرنشین دار بعلت برخورداری از تجهیزات بیشتر و سیستم حرفه ای تر، مخازن آب بزرگتر و پهنای نظافت عریض تر نسبت به مدل های دستی قیمت بالاتری دارد. مدل های دستی می توانند در مدل هایی دارای موتور جلوبرنده باشند. این موتور سهوت کاربری دستگاه و هدایت آن به سمت جلو را در پی دارد اما قیمت دستگاه کفشور صنعتی را افزایش می دهد. همچنین در بین مدل های دستی، دستگاه باتری دار نسبت به کفشوی کابلی قیمت بیشتری دارد. این موضوع بعلت وجود باتری در ساختار دستگاه است. در مقابل مزیت مهم استفاده از کفشوی باتری دار قدرت مانور بالا بعلت نداشتن کابل است. 


انواع کفشور صنعتی

مرتب سازی براساس :
1 2 3
1 2 3
برای دریافت قیمت ها و مشاوره خرید تجهیزات نظافتی مکانیزه با ما در تماس باشید ۵۸۴۵۳۰۰۰-۰۲۱