چگونگی نظافت اداره و تجهیزات مورد نیاز نظافت

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

چگونگی نظافت اداره و تجهیزات مورد نیاز نظافت

اسکرابر صنعتی

محیط کار به دلیل تردد بالا به صورت روزانه و وجود کارمندان مختلف، بیشتر از سایر فضاها آلودگی را جذب می نمایند. از طرفی ادارات به دلیل زیبایی و بهداشت بیشتر افراد، نیاز به نظافت بیشتری نیز دارند. فضاهای اداری یکی از مکان های کاری و پرتردد است که نیازمند نظافت روزانه می باشند. از سوی دیگر برای افزایش سرعت و کیفیت نظافت اداره بهتر است از تجهیزات صنعتی استفاده نمود. به همین منظور در ادامه قصد داریم شما را با چگونگی نظافت اداره و تجهیزات مورد نیاز نظافت، بیشتر آشنا کنیم.

چه بخش هایی به نظافت نیاز دارند؟

برای پاکسازی، ابتدا باید یک چک لیست از بخش های مختلف اداره مانند سطوح کف، شیشه ها، سرویس ها، سطح میزها و تجهیزات مورد استفاده که نیاز به نظافت دارد تهیه کنیم. معمولا این لیست شامل فضاهایی است

که به نظافت صنعتی و یا دستی نیاز دارند. همچنین تجهیزات مورد استفاده در نظافت اداره نیز باید مشخص شود. از جمله بخش های اداره که نیازمند نظافت هستند و باید در چک لیست قرار بگیرند، می توان به موارد زیر اشاره نمود.

• نظافت راهروها

• شستشوی شیشه ها

• نظافت سرویس های بهداشتی

• نظافت سطوح میز و صندلی

• نظافت دیوارها

• شستشو و نظافت فرش و موکت ها (نمازخانه و …)

• تخلیه سطل های زباله

• شستشوی شیرآلات

• نظافت کفپوش ها

• نظافت راه پله و نرده ها و…

اسکرابر صنعتی

چگونگی نظافت اداره و تجهیزات مورد نیاز نظافت

چه تجهیزاتی برای نظافت اداره لازم است؟

معمولا نظافت اداره به دو صورت دستی و مکانیزه انجام می شود. کارآمدترین و بهینه ترین روش، استفاده از تجهیزات صنعتی مانند اسکرابر صنعتی، جاروبرقی صنعتی و پولیشر می باشد. تجهیزات نظافتی دستی مانند تی شور، دستمال تمیز و مواد ضدعفونی و از جمله تجهیزات مورد استفاده در نظافت اداره ها هستند. به طور کلی هدف از نظافت محیط های اداری بهینه سازی و آراستگی محیط کار، افزایش میزان کارایی در میان کارمندان، ارتقا بخشیدن به روحیه کارکنان، افزایش میزان بهره وری در محیط کار و جلب نظر مشتریان و مراجعه کنندگان می باشد. به همین دلیل استفاده نمودن از این دو روش نظافتی به ویژه روش صنعتی، می تواند اهداف نظافت اداره ها را تحقق بخشد.

جاروبرقی تجاری

نحوه نظافت اداره و تجهیزات مورد نیاز نظافت

در این رابطه بخوانید : 
دستورالعمل نظافت محیط کار

نظافت اداره به روش دستی

نظافت دستی فضاهای اداری شامل تمیز کردن شیشه های داخلی، لوازم الکترونیکی، صندلی ها و سرویس ها می باشدکه معمولا با استفاده از مواد شوینده انجام می شود. اما برخی از بخش های اداری را نمی توان با استفاده از روش دستی نظافت نمود. از آنجایی که فضای اداری نیازمند نظافت روزانه و منظم است. استفاده نمودن از روش های سنتی جهت نظافت می تواند علاوه بر کاهش کیفیت نظافت، ایمنی افراد را نیز کاهش دهد. به همین دلیل بهتر است برای نظافت بخش هایی مانند کفپوش ها از تجهیزات مکانیزه و صنعتی استفاده نمود.

نظافت دستی و صنعتی

نظافت اداره به روش دستی

نظافت به روش مکانیزه یا صنعتی

از آنجایی که محیط های اداری نیازمند پاکسازی به صورت روزانه و منظم هستند و استفاده از روش های سنتی به فرآیندی بسیار خسته کننده و پرهزینه تبدیل شده است از این رو استفاده نمودن از تجهیزات کاربردی جدید در افزایش سرعت و کیفیت نظافت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تجهیزات مکانیزه مختلفی وجود دارند که برای نظافت اداره ها می توان از آن ها استفاده نمود. زمین شوی صنعتی، جاروبرقی های مکانیزه، پولیشرها و… از جمله تجهیزات مورد استفاده در نظافت محیط های اداری می باشند که هر کدام از آن ها با توجه به کاربرد و ویژگی های خود در محیط های متناسب، مورد استفاده قرار می گیرند. برای آشنایی بیشتر با کاربرد هر کدام از این تجهیزات بهتر است به طور کامل آن ها را مورد ارزیابی قرار دهید.

اسکرابر صنعتی

اسکرابر یا زمین شوی صنعتی

اسکرابر صنعتی

اسکرابر یا زمین شوی های صنعتی یکی از پرکاربردترین تجهیزات نظافتی مورد استفاده در نظافت اداره ها هستند. شستشوی روزانه با استفاده از دستگاه کفشوی، یکی از ایده آل ترین روش های نظافت کفپوش های راهروها و سالن ها است. از طرفی به دلیل عبور و مرور زیاد در ادارات، نمی تون زمان مناسبی برای خشک کردن سطوح در نظر گرفت از این رو سیستم خشک کن این دستگاه های نظافتی موجب خشک شدن سطح کفپوش ها بلافاصله پس از شستشو می شود. به همین دلیل از لغزش افراد هنگام تردد جلوگیری می نماید.

دستگاه اسکرابر را باید مناسب با محیط کاری انتخاب کنید. اگر فضای اداره دارای محیطی وسیع و نسبتا باز است می توانید از اسکرابر های سرنشین دار و یا کابلی استفاده کنید و اگر اداره یا شرکت دارای متراژی محدود است و فکر می کنید مدل کابل دار دست و پاگیر است می توانید از اسکرابر های باطری دار استفاده کنید یکی از بهترین گزینه هایی که میتوان برای نظافت این نوع ادارات پیشنهاد داد، دستگاه اسکرابر دستی مدل Bit 391CB می باشد. این اسکرابر دستی به دلیل قدرت بالا، ابعاد مناسب و هدایت آسان و ویژگی های منحصر به فرد دیگر به دستگاهی مناسب برای استفاده در محیط های اداری بدل شده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر مقاله راهنمای بهترین اسکرابر اداری را مطالعه کنید.

جارو برقی تجاری

یکی دیگر از تجهیزات نظافتی مورد استفاده در اداره ها، جاروبرقی های تجاری هستند. معمولا از این تجهیزات می توان برای جمع آوری انواع آلودگی ها استفاده نمود. نظافت اداره با جاروبرقی تجاری به صورت هفتگی یکی از مناسب ترین روش های جمع آوری آلودگی های موجود در سطوح مختلف است. استفاده نمودن از این تجهیزات نظافتی از پخش شدن آلودگی در محیط و انتقال گرد و غبار ناشی از آلودگی به دیگر بخش های اداره نیز جلوگیری می نماید.

۲ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما