چند کاربرد تجهیزات نظافتی در فرودگاه ها

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

چند کاربرد تجهیزات نظافتی در فرودگاه ها

کفشوی فرودگاه

صنعت هواپیمایی از جمله صنایعی است که در حمل و نقل افراد و کالا ها نقش مهم و پر رنگی دارد. نظافت هواپیما ها و فرودگاه ها همواره جزء مهم ترین بخش های نگهداری در این صنعت به شمار می آید. لزوم نظافت و شستشوی منظم و روزانه سبب شده تا افراد به دستگاه های نظافتی روی بیاورند. جاروبرقی ها ، اسکرابر ها و واترجت های صنعتی ، دستگاه هایی هستند که امروزه به طور گسترده در فرودگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله سعی داریم تا کاربرد های مهم تجهیزات نظافتی را در داخل هواپیما و محیط های فرودگاهی بیان کنیم.

 

نظافت و شستشوی هواپیما

اسکرابر محوطه فرودگاهدر داخل هواپیما ، همواره بعد از هر پرواز ، آلودگی هایی بر روی کف زمین و صندلی ها ایجاد می شود. رفع این آلودگی ها قبل از ورود مسافران پرواز بعدی ضروری بوده و به زیبایی فضای داخلی هواپیما و افزایش سطح بهداشت و در نتیجه افزایش رضایت مندی مسافران می انجامد. شستشوی سطح بیرونی هواپیما و تجهیزات در داخل آشیانه ها از دیگر بخش های مربوط به تمیز نمودن هواپیماست.

 

 

نظافت کف هواپیما با جاروبرقی

جارو داخل هواپیماسریع ترین ابزار جهت نظافت کف هواپیما ، دستگاه جاروبرقی می باشد. افراد به کمک این دستگاه می توانند مواد انباشته بر روی سطح کف و زیر صندلی ها را جمع آوری نمایند و سطح بهداشت محیط را ارتقا دهند. توانایی عبور از راهرو ها و مکش آسان آلودگی ها از زیر صندلی ها ، از خصوصیات جاروبرقی مناسب برای هواپیما هستند. البته فرکانس و ولتاژ دستگاه نیز باید با فرکانس و ولتاژ برق هواپیما تطابق داشته باشد. جاروبرقی کوله ای با توجه به نصب و جابجایی آسان بر روی پشت کاربر و بهره مندی از تجهیزاتی مانند کمربند و بند شانه ، کاملا مناسب نظافت داخل هواپیما است. همچنین جاروبرقی های کوچک و جمع و جوری نیز برای این کار تولید می شوند که سیستم برق آن ها با برق هواپیما سازگار می باشد.

 

شستشوی سطح بیرونی هواپیما با واترجت صنعتی

شستن بدنه هواپیمابدنه هواپیما با قرار گرفتن در محیط بیرونی دچار آلودگی می شود. این آلودگی ها علاوه بر کاهش زیبایی هواپیما ، می توانند به بدنه آسیب بزنند. بنابراین بعد از انتقال هواپیما به آشیانه ، می بایست سطح بدنه آن را شستشو داد. عدم دسترسی به برخی نواحی و وسعت آلودگی موجب می شود تا روش دستی در این زمینه پاسخگو نباشد. بنابراین دستگاه واتر جت صنعتی برای این کار بسیار کاربردی است. واترجت از آب پر فشار جهت حذف آلودگی ها بهره می برد. این دستگاه خطرات احتمالی کار در ارتفاع را به حداقل رسانده و با سرعت و کیفیت بالا ، بدنه هواپیما را تمیز می نماید. از واترجت ها در صنعت هواپیمایی جهت شستشوی تجهیزات در داخل آشیانه ها نیز استفاده می شود.

 

بیشتر بخوانید
خرید بهترین کفشوی فرودگاه

نظافت داخل فرودگاه

در داخل فرودگاه ، امور نظافتی مهم شامل نظافت و شستشوی سطوح کف سالن های انتظار ، ورودی ها و تمیز کردن شیشه ها می باشد.

 

نظافت سالن ها با جاروبرقی

جاروی داخل فرودگاهتردد بالای مسافرین ، کارکنان و خدمه در سالن های انتظار ، بخش های اداری، نوار نقاله دیگر بخش های فرودگاه، به مرور زمان موجب انباشت آلودگی ها می شود. جمع آوری این آلودگی ها بطور منظم موجب حفظ بهداشت و تمیزی محیط می گردد. دستگاه جاروبرقی با برخورداری از قدرت مکش و سطح فیلتراسیون بالا از تجهیزات نظافتی مناسب برای این کار می باشد. انتخاب جاروبرقی مناسب به حجم آلودگی ، موانع موجود و قدرت فیلتراسیون بالای جاروبرقی بستگی دارد.

 

 

شستشوی سطوح کف با اسکرابر صنعتی

شستشوی اشیانه فرودگاه با اسکرابربعد از نظافت سطح و جمع آوری آلودگی های ریز و درشت ، نوبت به شستشوی سطوح کف می رسد. شستشوی منظم سطوح کف به زیبایی هرچه بیشتر محیط ، حفظ کیفیت کفپوش ها و افزایش سطح بهداشت منجر می شود. وسعت سالن های انتظار در فرودگاه ها معمولا اجازه استفاده از سطل آب و تی را نمی دهد. بنابراین نیاز است نا از دستگاه اسکرابر صنعتی برای این کار استفاده شود. اسکرابر ، به کمک سیستم مکانیزه خود بطور همزمان سطوح کف را شستشو و خشک می نماید. سرعت عملکرد دستگاه بخصوص در مدل های خودرویی و خشک شدن سطح بلافاصله بعد از عبور دستگاه از آن سبب شده تا اختلالی در تردد افراد ایجاد نشود. همچنین با تردد مسافرین ، رد پایی باقی نمانده و حوادثی چون سر خوردن به حداقل می رسد. از اسکرابر ها می توان جهت شستشو سالن های انتظار ، آشیانه و محوطه فرودگاه استفاده نمود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما