ارتقا کیفیت نظافت با استفاده از اسکرابر

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

ارتقا کیفیت نظافت با استفاده از اسکرابر

شستشو و حذف موثر و با کیفیت آلاینده ها از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. ماندگاری بلند مدت و مستمر آلاینده ها بر روی سطوح کف می تواند صدمات جدی به کفپوش ها وارد نموده و هزینه های هنگفتی را بر دوش صاحبان و مدیران کسب و کار ها تحمیل نماید. علاوه بر این آلاینده های انباشته در محیط می توانند به عنوان منبعی برای رشد و تکثیر باکتری ها و عوامل بیماری زا بوده و می توانند موجب تکثیر عوامل بیماری زا شوند. با توجه به نقش نظافت در تامین سلامت محیط و افراد حاضر در محیط، استفاده از شیوه های اصولی و مدرن نقش مهمی در ارتقا کیفیت نظافت ایفا می نماید. اگرچه از دیر باز تا کنون از شیوه های سنتی برای شستشو و حذف آلاینده ها استفاده می شود اما شیوه های سنتی از کیفیت بالایی برخوردار نبوده و نمی توانند استاندارد های مورد نیاز محیط را تامین نمایند. اسکرابر یا کفشوی صنعتی یکی از کاربردی ترین تجهیزات صنعتی نظافت می باشد که به واسطه تجهیز به سامانه های مکانیزه و طراحی مهندسی شده نقش مهم و موثری در ارتقا کیفیت شستشو و نظافت ایفا می نماید.چگونگی عملکرد اسکرابر صنعتی

اسکرابر یا کفشوی صنعتیاسکرابر یا کفشوی صنعتی دستگاهی مکانیزه و صنعتی می باشد که به طور خاص و تخصصی برای شستشو و نظافت سطوح کف طراحی و تولید شده است. دستگاه های زمین شوی صنعتی مجهز به دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف، سامانه پاشش آب، برس دوار، لاستیک تی و سیستم مکش می باشند. این دستگاه ها با پاشش آب بر روی برس در حال چرخش تمامی آلودگی ها را شستشو داده و در نهایت مایعات آلوده ناشی از شستشو را با استفاده از تی و موتور مکنده به داخل مخزن آب کثیف منتقل می نمایند.

 

ویژگی های اسکرابر

کفشوی دستیاسکرابر ها یا کف شوی ها با استفاده از سامانه برس زنی و پاشش آب آلاینده های نفوذ کرده در داخل خلل و فرج و شیار های کفپوش ها را بیرون کشیده و نظافت می نمایند. این دستگاه ها به واسطه تجهیز به مخازن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف موجب می شود که دستگاه اسکرابر همواره از پاشش آب تمیز برای شستشو و نظافت استفاده نماید. دستگاه های اسکرابر به منظور جمع آوری مایعات آلوده ناشی از شستشو و ممانعت از تجمع آنها در محیط مجهز به سیستم مکنده و تی می باشند. جمع اوری مایعات آلوده ناشی از شستشو موجب می شود که با یک عبور دستگاه، سطوحی تمیز، خشک و عاری از آلودگی ایجاد می شود.

 

نقش دستگاه اسکرابر در ارتقا کیفیت شستشو

زمین شوی صنعتی یا اسکرابر صنعتیبر خلاف شیوه های سنتی نظافت که همیشه از یک سطل آب برای شستشو و نظافت استفاده می نمایند، و با هر بار شستشوی تی آلوده در سطل موجب انتقال آلودگی ها از سویی به سوی دیگر می شوند، در نتیجه نه تنها آلودگی از محیط حذف نمی شود بلکه موجب انتشار آلاینده ها به دیگر نقاط نیز می گردد. این در حالیست که دستگاه های اسکرابر یا کف شوی صنعتی مجهز یک مخزن مجزا برای آب تمیز می باشند و همواره از پاش شاب تمیز برای شستشو و نظافت استفاده می کنند. علاوه بر این در شیوه های سنتی نظافت امکان خشک کردن کامل سطوح ممکن نمی باشد. اما دستگاه های اسکرابر مجهز به سیستم مکنده بوده و با جمع آوری کامل مایعات آلوده سطوحی کاملا خشک ایجاد می کنند. یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در کیفیت شستشو نیروی اعمال شده برای شستشو و حذف لایه های آلودگی می باشد. در روش های دستی نیروی اعمال شده بر تی به منظور افزایش فشار و سطح تماس موثر با کفپوش ها، ارتباط مستقیمی با میزان تمایل و توانایی کاربر دارد در حالیکه دستگاه های اسکرابر به گونه ای طراحی شده اند که دارای فشار متمرکز بر روی برس می باشند. این فشار اعمال شده بر روی برس کاملا مستقل از کاربر بوده و در عملیات شستشو و نظافت با دستگاه های اسکرابر کاربر تنها وظیفه هدایت دستگاه را بر عهده دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما