دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

اصول نظافت با اسکرابر

بازبینی بخش های مختلف اسکرابر صنعتی

دستگاه اسکرابر یا کفشوی در محیط های مختلف برای شستشوی سطوح کف مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال در محیط های تجاری به دلیل تردد زیاد افراد نظافت و شستشوی روزانه سطوح کف ضرورت دارد. همچنین در مکان های صنعتی به دلیل تولید آلودگی های مختلف و مشکلات بهداشتی ایجاد شده، این فرآیند دارای اهمیت است. استفاده از اسکرابر یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای شستشوی چنین سطوحی می باشد. کفشوی با استفاده از برس های نظافتی همراه با محلول شستشو، آلودگی ها را از سطح جدا می نماید. رعایت اصول نظافت با اسکرابر برای افزایش کارایی و طول عمر دستگاه و جلوگیری از آسیب های احتمالی اهمیت دارد. بعضی از این اصول قبل از شروع کار با اسکرابر و بعضی دیگر در پایان کار با کفشوی باید مد نظر قرار گیرند.

 

مزایای نظافت با اسکرابر

استفاده از اسکرابر صنعتی به جای روش های سنتی نظافت روش های متعددی را فراهم آورده است. از جمله مزایای نظافت با اسکرابر می توان به افزایش سرعت عملیات اشاره کرد. با توجه به بالا بودن وسعت مکان های تجاری و صنعتی، سریع انجام شدن فرآیند های شستشو و نظافت یک مزیت به حساب می آید. کاهش استفاده از مواد شوینده از مزایای دیگر استفاده از این دستگاه ها دانست. برس زنی عمیق دستگاه با استفاده از آب و فشار برس بر روی سطوح باعث می شود تا اغلب آلودگی ها بدون نیاز به مواد شوینده از بین ببرد. یکی از ویژگی های مهمی که برای کف شوی سطوح می توان در نظر گرفت این است که این دستگاه ها همزمان دو عمل شستشو و خشک کردن کف را با هم انجام می دهند. در نتیجه سطوح کف در پایان کار با دستگاه کفشوی خشک و بدون رطوبت باقی می ماند. کاهش مدت زمان لازم برای نظافت، کاهش نیاز به نیروی انسانی، کاهش هزینه ها و … از جمله مواردی دیگری است که می توان در رابطه با مزایای نظافت با اسکرابر بیان کرد.

اصئول نظافت با اسکرابر صنعتی

اصول نظافت با اسکرابر صنعتی

اصول کلی نظافت با اسکرابر

استفاده از دستگاه های اسکرابر هم مانند هر دستگاه دیگری اصول و قواعدی دارد که اگر این اصول به درستی رعایت نشوند کارایی و عملکرد دستگاه به شدت افت خواهد کرد. به همین دلیل لازم است قبل از اقدام به نظافت با زمین شوی با اصول استفاده از آن آشنا شوید. نکته ی اولی که در رابطه با نظافت با زمین شوی باید مورد نظر قرار گیرد، نوع سطح مورد نظر می باشد. معمولا در مکان های مختلف از کفپوش های متفاوتی استفاده می کنند که هر یک از جنس های متفاوتی می باشند. به همین دلیل لازم است برای انتخاب دستگاه اسکرابر به نوع برس دستگاه و نوع مواد شوینده مورد استفاده توجه کرد تا کفپوش ها دچار آسیب نشوند و حتی بتوان از این طریق طول عمر آن ها را افزایش داد.

اصول مهم قبل از شروع کار با کفشوی

قبل از اقدام به نظافت با اسکرابر لازم است میزان شارژ باتری در اسکرابر های باتری دار را چک کنید تا در حین کار دچار مشکل نشوید. معمولا هنگام خرید این نوع دستگاه ها همراه آن دفترچه راهنمایی ارائه می شود. پیشنهاد می شود قبل از نظافت با اسکرابر حتما دفترچه را به دقت مطالعه کنید و برای راه اندازی و شروع به کار دستگاه طبق دستورالعمل های موجود در آن عمل کنید. قدم بعدی آموزش کاربر ها می باشد. با توجه به این که برای هدایت این دستگاه ها نیاز به کاربر می باشد لازم است تمام آموزش های لازم به شخص مورد نظر داده شود تا در حین استفاده از آن مشکلی برای کاربر و دستگاه به وجود نیاید. این موضوع در استفاده از اسکرابر ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

شستشوی سطوح کف با دستگاه کفشوی سرنشین دار

شستشوی سطوح کف با کفشوی سرنشین دار

اصول مهم حین کار با کفشوی

در حین کار با دستگاه اسکرابر صنعتی رعایت اصول ایمنی و کار با آن اهمیت دارد. هریک از اسکرابر ها دارای کلید های کنترلی و اهرم ها برای انجام امور مختلف مانند بالا و پایین بردن تی و برس، تغییر سرعت دستگاه و تغییر میزان پاشش آب هستند. استفاده صحیح و به موقع از هریک از بخش های کنترلی کفشوی باعث افزایش اثربخشی فرآیند نظافت می شود. مثلا برای شستن سطوح بسیار آلوده، میزان پاشش آب بر روی بیشترین مقدار تنظیم گردد. عدم دقت در تنظیم برخی از بخش ها نیز باعث رخدادن حادثه احتمالی می شود. مثلا در حین شستن سطوح کف در معابر باریک، تنظیم سرعت دستگاه در مدل های خودرویی بر روی سرعت های بالا آسیب به وسایل موجود در محیط و رخدادن حادثه را در پی دارد.

 

اصول مهم بعد از پایان کار با کفشوی

اصول نظافت با اسکرابر فقط به مراحل قبل و حین استفاده از دستگاه محدود نمی شود بلکه این اصول تا بعد از استفاده از آن ادامه خواهد داشت. لازم است بعد از هر بار استفاده از دستگاه اسکرابر صنعتی بخش های مختلف دستگاه مورد بازبینی قرار گیرد و اگر تعمیراتی نیاز بود آن را انجام داد تا دستگاه برای دوره بعدی نظافت آماده باشد. مخزن آب کثیف کفشوی باید در پایان فرآیند نظافت با کفشوی تخلیه شود. بررسی فیلتر ها، شناور مخازن و تی و برس از دیگر بخش هایی است که بعد از پایان کار با دستگاه باید بررسی گردند. بعضی از امور بازبینی بصورت روزانه، هفتگی و بعضی دیگر ماهیانه و یا سالیانه باید انجام گیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما