دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

مشکلات خرید دستگاه اسکرابر بی کیفیت

چالش خرید دستگاه اسکرابر

دستگاه اسکرابر امروزه از مهم ترین تجهیزات برای شستشوی کف به شمار می آید. این دستگاه که بیشتر با نام کفشوی یا زمین شوی صنعتی شناخته می شود، در بسیاری از محیط ها فرآیند نظافت را آسان نموده است. خرید دستگاه اسکرابر یک چالش مهم برای افرادی است که بدون داشتن آگاهی لازم از برند های موجود و مدل های متنوع آن، قصد تهیه این دستگاه را دارند. از طرفی ممکن است بعد از هزینه و تهیه دستگاه، مشکلاتی بوجود بیاید که از خرید آن پشیمان شوند. بنابراین آشنایی با مشکلاتی که اسکرابر بی کیفیت بوجود می آورد، اهمیت دارد. در این مقاله قصد داریم معیار های خرید کفشوی همراه با مشکلاتی که خرید اسکرابر بی کیفیت بوجود می آورد را شرح دهیم.

معرفی اسکرابر صنعتی

اسکرابر ها برای شستشوی کف از برس همراه با محلول شستشو بهره می برند. همزمان با برس زنی، مکش آب بوسیله سیستم مکش انجام می گیرد. مدل های این دستگاه با منبع تغذیه باتری یا برق شهری و بصورت دستی یا سرنشین دار طراحی می شوند. تنوع مدل ها و تولید بوسیله برند های مختلف، خرید دستگاه اسکرابر را به یک چالش تبدیل نموده است. اشتباه در امر خرید این دستگاه ممکن است به هدر رفتن سرمایه منجر شود. در نتیجه باید معیار هایی را برای تهیه کفشوی مد نظر قرار دهید.

خرید کفشوی صنعتی سرنشین دار

خرید کفشوی صنعتی سرنشین دار

خرید دستگاه اسکرابر

یکی از معیار های خرید دستگاه اسکرابر ، در نظر گرفتن تناسب بین ظرفیت کاری دستگاه با وسعت محیط می باشد. مثلا یک کفشوی دستی با کارایی عملی ۱۰۰ متر مربع در ساعت و باتری با میزان شارژدهی ۳ ساعت برای محیط ۱۰۰۰ متری مناسب نیست. زیرا دستگاه توان انجام نظافت این محیط را نداشته و بعلاوه باتری آن نباید بیش از یکبار در روز شارژدهی شود. ضمن اینکه بعلت نیاز به زمان حدود ۱۰ ساعت برای شارژ باتری دستگاه، عملیات عملا در آن روز نیمه کاری رها می گردد. سایر معیار های خرید دستگاه اسکرابر شامل در نظر گرفتن دسترسی مناسب به پریز برق قبل از خرید کفشوی کابلی ، خرید دستگاه اسکرابر باتری دار برای محیط های پر تردد، تهیه برس مناسب با جنس سطح، خرید از برند معتبر با گارانتی و خدمات پس از فروش تضمینی و انتخاب مدل های سرنشین دار برای محیط های وسیع می شوند.

مشکلات خرید دستگاه اسکرابر بی کیفیت

بعد از در نظر گرفتن معیار های خرید دستگاه اسکرابر ، آگاهی از مشکلاتی که یک کفشوی بی کیفیت بوجود می آورد، اهمیت دارد. مشکلاتی که علاوه بر کاهش بازدهی فرآیند شستشو، باعث خرابی کفپوش، آسیب دیدن کاربر و هدر رفتن سرمایه می شود.

تی مکش دستگاه اسکرابر

تی مکش دستگاه اسکرابر

آسیب به کفپوش

اسکرابر ها بوسیله برس هایی که با سرعت حدود ۱۰۰ دور بر دقیقه و بیشتر بر روی سطح به چرخش در می آیند، سطح را تمیز می کنند. بنابراین جنس سطح باید با نوع کفپوش سازگاری داشته باشد. ضمن اینکه کیفیت برس ها باید بالا و در حد استاندارد با مواد با کیفیت ساخته شده باشد. برس بی کیفیت یا برسی که با جنس سطح تناسب ندارد، نه تنها سطح را تمیز نمی کند بلکه به آن آسیب زده و هزینه اضافی را تحمیل می کند.

خستگی کاربر

مزیت اصلی خرید دستگاه اسکرابر ، افزایش چشمگیر سرعت و کیفیت نظافت و راحتی کاربر برای نظافت محیط است. اما اگر اسکرابر به خوبی و بطور ارگونومیک طراحی نشده باشد، ممکن است کاربر در پایان نظافت روزانه محیط دچار خستگی و درد های عضلانی شود. بنابراین خرید کفشوی بی کیفیت بدون طراحی ارگونومیک چنین مشکلی را نیز بوجود می آورد.

خشک نشدن سطح

همانطور که در این مقاله بیان شد، کفشوی صنعتی در حین شستشوی سطوح، بطور همزمان سطح را خشک می کند. بنابراین خشک کردن سطح و عدم بر جای گذاشتن رد آب از مزایای مهم دستگاه اسکرابر است. اما اگر تی مکش فرسوده شده باشد، این عملیات به خوبی انجام نمی گیرد. ضمن اینکه طراحی نادرست تی مکش، عدم تماس مناسب تی با کف، نوع مواد بکار رفته در ساخت تی مکنده و قدرت موتور مکش بر روی عملکرد خشک کن تاثیر گذار است. بنابراین عملکرد ناصحیح تی و بخش خشک کن از چالش های خرید دستگاه اسکرابر بی کیفیت است.

موتور مکش دستگاه کفشوی

موتور مکش دستگاه کفشوی

قطعات بی کیفیت و خدمات پس از فروش ناقص

بطور کلی اسکرابری که دارای قطعات بی کیفیت باشد، به سرعت شما را از خرید آن پشیمان خواهد کرد. مثلا اگر باتری دستگاه شارژدهی مناسبی نداشته باشد، وقفه در عملیات و مشکلات دیگر شما را کلافه خواهد کرد. همچنین نقص در عملکرد برس و بخش مکش نتیجه مطلوب را به شما نمی دهد. حتی در برخی موارد عملکرد نامناسب تی باعث برجای ماندن رد کثیفی و آلودگی بر روی سطح می شود. همچنین خدمات پس از فروش تضمین شده، نیاز شما به تهیه قطعات مصرفی و لوازم یدکی برطرف خواهد کرد.

سطح صدای بالا

کفشوی صنعتی در حین عملکرد بعلت کار کردن سیستم برس زنی و مکش سر و صدایی ایجاد می کند. اگر دستگاه به درستی عایق بندی و طراحی شده باشد، سطح صدای اسکرابر خریداری شده، آزار دهنده نخواهد بود. اما خرید دستگاه اسکرابر بی کیفیت، ممکن است با صدای بالا نیز شما را آزرده خاطر کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما