نقش کارواش صنعتی در افزایش سرعت و کیفیت نظافت

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

نقش کارواش صنعتی در افزایش سرعت و کیفیت نظافت

انجام عملیات های نظافتی به منظور حذف آلاینده ها و ارتقا جلوه های بصری محیط امری اجتناب نا پذیر می باشد. مسلما حضور آلاینده ها در محیط علاوه بر اینکه کاهش جلوه های بصری محیط را در پی دارد، با نفوذ به بخش های داخلی تجهیزات و دستگاه ها می تواند عملکرد آنها را تحت تاثیر قرار داده و با مختل نمودن فرایند تولید یا کاهش کیفیت محصولات تولیدی، خسارات جبران ناپذیر یا هنگفتی را بر دوش مدیران و صاحبان کسب و کار ها وارد نماد. از این رو شستشو و نظافت مستمر و با برنامه تجهیزات صنعتی نقش مهمی در ارتقا کیفیت محصولات تولید شده و هم چنین افزایش عمر مفید تجهیزات ایفا می نماید. استفاده از دستگاه های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه کارواش صنعتی که به منظور ارائه نظافتی موثر و با کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن طراحی و تولید شده اند، پاسخ مناسبی برای حذف موثر آلودگی ها می باشند.

 

ساختار دستگاه کارواش صنعتی

کارواش صنعتیکارواش صنعتی یا واترجت دستگاهی مکانیزه برای شستشو و نظافت سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشد که با استفاده از پاشش پر فشار آب تمامی ذرات آلاینده سرسخت و چسبنده را از روی سطوح هدف جدا نموده و از محیط حذف می نماید. ساختار کلی این دستگاه بسیار ساده بوده و کار با آنها پیچیدگی خاصی ندارد. اجزای اصلی دستگاه کارواش صنعتی متشکل از ورودی آب، پمپ فشار قوی، خروجی آب، شلنگ فشار قوی، لنس ها و نازل های پاشش می باشند که با جهت دهی به آب پر فشار خروجی از دستگاه کارواش صنعتی، نقش مهمی در افزایش سرعت عملیات ایفا می نمایند. سرعت و فشار آب خروجی دو فاکتور مهم و کلیدی در دستگاه کارواش صنعتی می باشند. هر چه سرعت پاشش آب بیشتر باشد، سرعت عملیات بیشتر شده و هر چه فشار آب پاشش شده بیشتر باشد، توان دستگاه برای شستشو و نظافت لایه های عمیق آلودگی بیشتر می گردد.


ویژگی های منحصر به فرد دستگاه کارواش صنعتی

کارواش صنعتیدستگاه های واترجت صنعتی یا کارواش سیار به منظور تامین نیاز های نظافتی در محیط های صنعتی به صورت سخت کار تولید و ارایه می شوند، از این رو مجهز به سیستم های محافظی می باشند که از دستگاه و به ویژه پمپ فشار قوی ان محافظت نماید. از جمله سیستم های محافظ این دستگاه ها می توان به سیستم TST و TSS اشاره نمود با که با رها شدن ماشه تفنگی دستگاه عملکرد پمپ و در نهایت خاموش نمودن دستگاه مانع از استهلاک پمپ و هدر رفت انرژی می گردند. مخزن آب تعبیه شده در این دستگاه با ممانعت از ایجاد و ورود حباب آب به داخل پمپ و جلوگیری از کاهش فشار آب ورودی به داخل پمپ نقش موثری در حفاظت از پمپ دستگاه ایفا می نماید. قابلیت تنظیم فشار نیز از دیگر ویژگی های کاربردی در دستگاه های کارواش صنعتی می باشد که با امکان انتخاب فشار کاری مناسب با نوع جنس سطوح و نوع آلاینده ها را برای کاربر مهیا نموده و مانع از ایجاد آسیب بر روی سطوح هدف می گردد.


مزایای استفاده از دستگاه کارواش صنعتی در نظافت

کارواش صنعتی یا واترجت صنعتیاز جمله مزایای مهم استفاده از دستگاه کارواش صنعتی در نظافت محیط های صنعتی می توان به افزایش سرعت و کیفیت عملیات نظافتی اشاره نمود. استفاده از این دستگاه ها با کاهش در تعداد نیروی خدماتی نقش موثری در کاهش هزینه های مرتبط با نظافت ایفا نموده و در نهایت موجب افزایش سود آوری و بهره وری می گردد. استفاده از حجم کمتر از آب و مواد شوینده یکی دیگر از مزایای استفاده از دستگاه کارواش صنعتی بوده همین امر موجب سازگاری بالای این دستگاه ها با محیط زیست می گردد. سرعت و کیفیت بالاتر شستشو از دیگر مزایای قابل توجه این دستگاه ها است که موجب تامین نیاز های نظافتی محیط در بالاترین سطح و کمترین زمان ممکن می گردد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما