نظافت اماکن مذهبی

نظافت مکانیزه اماکن زیارتی و مذهبی

اماکن مذهبی و زیارتی ایران در طول سال به ویژه در اعیاد مذهبی مورد بازدید ایرانیان از سراسر کشور است. سطوح صاف کف در این مناطق به دلیل تعداد زیاد بازدیدکنندگان مستعد آلودگی‌های مختلف است. روش‌های سنتی تمیز کردن مانند تی و جارو در حذف آلاینده‌ها بی اثر هستند و در شرایط خاص فقط سموم را از محیط حذف می‌کنند. از آنجایی که تمیز کردن و شستن سطوح کف در این مناطق الزامی است، استفاده از بهترین روش‌های نظافت اماکن مذهبی امری حیاتی است، بنابراین اتخاذ راهکارهای نظافتی جدید در این شرایط ممکن است از بروز بسیاری از مشکلات برای سفر زائران جلوگیری کند.

راهکارهای نظافت اماکن مذهبی

اسکرابر خودرویی (سوئیپر) در نظافت اماکن مذهبی

آلودگی‌ها به سرعت در محوطه بیرونی و قسمت‌های مختلف مکان‌های زیارتی و مذهبی از طریق تردد بالای مردم در اطراف پخش می‌شوند. زیباسازی و ارتقای سطح بهداشت این اماکن هموار امری ضرورت است. تمیز کردن این مناطق به دلیل وسعت بزرگ سطح کاری دشوار است. با این حال، با استفاده از دستگاه اسکرابر بزرگ و یا دستگاه سوییپر که مختص نظافت مکان‌هایی با وسعت بالا است اینکار یا سرعت بیشتر و کیفیت بسیار بالاتری امکان‌پذیر می‌شود. اسکرابرهای سرنشین‌دار ابعاد مختلفی دارند و از کوچکترین مدل تا بزرگ‌ترین مدل می‌توانند انواع سطوع از ۳۱۰۰ تا ۱۳۵۰۰ متر مربع را از هر نوع آلودگی به طور کامل پاکسازی کنند. اسکرابرهای سرنشین‌دار و خودرویی بهترین انتخاب برای نظافت امکان مذهبی زیارتی بزرگ به حساب می‌آیند.

دستگاه سوئیپر اسکرابر گاز سوز مدل Combo D

اسکرابر دستی و زمین شوی برقی در نظافت اماکن مذهبی

به دلیل رفت و آمد بالا در اماکن مذهبی آلودگی در همه قسمت‌ها پراکنده می‌شود و خیلی سریع خود را نمایان می‌کنند. شست و شوی سطوح در قسمت‌هایی از امکان مذهبی که وسعت زیادی ندارد و البته تردد هم نسبتا زیاد است، بهترین راهکار نظافتی استفاده از دستگاه زمین شوی برقی از نوع دستی و شارژی آن است. چرا که این دستگاه‌ها قدرت مانور و جابجایی مناسبی در بین ازدحام و جمعیت را دارد، در برخی مدل‌های RCM با یکبار شارژ می‌توانند تا ۳۵۰۰ مترمربع بر ساعت را علاوه بر شستشوی عالی در لحظه سطح مورد نظر را کاملا خشک کنند.

جارو برقی مخصوص مسجد و نظافت اماکن مذهبی

داخل مساجد و امکان مذهبی معمولا از فرش و موکت استفاده می‌شود، به دلیل تردد این اماکن که هر روز پذیرای تعداد زیادی از زائران هستند، ذرات آلودگی و غبار به سرعت بیشتری در این سطوح پراکنده می‌شود و لازم است روزانه فضای داخلی مساجد از جمله فرش‌ها و موکت‌ها جارو شوند. از آنجایی که معمولا مساجد و امکان زیارتی وسعت بزرگی دارند پس لازم است از یک جارو برقی صنعتی یا نیمه صنعتی استفاده شود تا علاوه بر افزایش سرعت جارو، به دلیل استفاده طولانی و پیوسته موتور آن دچار مشکل نشود. جارو برقی‌های نیمه صنعتی فرنام صنعت بهترین گزینه برای استفاده در امکان مذهبی و زیارتی است.

نظافت مسجد با جاروبرقی تجاری
شستن موکت هتل با دستگاه پولیشر

فرش و موکت شوی در نظافت اماکن زیارتی

در اماکن زیارتی مانند مرقدها و مساجد از فرش و قالیچه برای پوشاندن سطوح کف استفاده می‌شود. شستن فرش و قالیچه به روش‌های سنتی در این مکان‌ها دشوار و پرهزینه است. اما دستگاه فرش و موکت شوی صنعتی که آلودگی و گرد و غبار را به صورت کاملا اتوماتیک از بین می‌برند، یکی از موثرترین تجهیزات نظافت صنعتی می باشد. دستگاه فرش و موکت شوی با استفاده از آب و فن آوری‌های پیشرفته برس کشی، فرش و موکت را تمیز می‌کند. در نهایت با استفاده از یک جاروبرقی آب و خاک، کف، آب و آلودگی‌ها را مکش می‌کنیم و بدین ترتیب فرش و موکت کاملا تمیز و تا حد قابل قبولی هم خشک می‌شود.

برای دریافت قیمت ها و مشاوره خرید تجهیزات نظافتی مکانیزه با ما در تماس باشید
صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما