نظافت پایانه‌ها و فرودگاه‌ها

نظافت مکانیزه پایانه‌ها و فرودگاه‌ها

نظافت پایانه‌های مسافربری مانند فرودگاه‌ها، پایانه‌های کشتیرانی، پایانه‌ها و قطارها یکی از شلوغ‌ترین مقاصد در مناطق شهری و روستایی است. ترافیک زیاد در طول روز در یک منطقه شلوغ، آلودگی زیادی ایجاد می‌کند که تأثیر منفی بر سلامتی دارد و مشکلاتی را ایجاد می‌کند. یکی از جدی‌ترین مسائل احتمال آسیب دیدن مسافران در نتیجه انتقال بیماری و کاهش اثرات زیبایی در پایانه‌های آلوده و ناپاک است. فرودگاه‌ها، قطارها، پایانه‌ها و تأسیسات کشتیرانی باید به طور منظم تمیز شوند تا از ایجاد و گسترش آلودگی جلوگیری شود. اما چگونه می‌توان این را به سرعت و به طور منظم انجام داد؟

اسکرابر فرودگاهی و مزایای آن

راهکارهای نظافت پایانه‌ها، ایستگاه‌ها و فرودگاه‌ها

لزوم استفاده از تجهیزات نظافت در فرودگاه‌ها

نظافت در فرودگاه‌ها به دلیل تردد بسیار بالای مسافر، شلوغ بودن و تراکم جمعیت معمولاً یکی از سخت‌ترین جنبه‌های نگهداری ساختمان‌های عمومی است. عبور تعداد قابل توجهی از افراد از روی سطوح در طول روز منجر به ایجاد طیف گسترده‌ای از آلاینده‌ها می‌شود. این آلاینده‌ها ممکن است سطحی و غبارآلود باشند و یا حتی می‌توانند میکروارگانیسم‌هایی را حمل کنند که سلامت مسافران و افراد را در فرودگاه‌ها به خطر بیاندازد. در نتیجه، نظافت و بهبودهای بهداشتی روزمره در مکان‌هایی مانند فرودگاه‌ها، پایانه‌های مسافربری، کشتی‌ها، قطارها و… امری مهم تلقی می‌شود که باید به آن توجه بسیاری کرد و از دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن و مکانیزه نظافتی در این مکان‌ها استفاده نمود.

اسکرابر دستی و زمین شوی برقی در نظافت اماکن مذهبی

نظافت پایانه‌های فطار و ایستگاه‌های راه‌آهن از جمله فضاهایی عمومی است که بسیار نیاز به نظافت مداوم دارد. همچنین به دلیل وسیع بودن این فضاها می‌بایست حتما از تجهیزات مکانیزه شستشو استفاده کرد. دستگاه‌های اسکرابر خودرویی بر روی سطح کف در ترمینال‌ها، آب و مواد شوینده را پاشیده و با برس کردن به بهترین شکل آن را نظافت می‌کند و در نهایت باقیمانده مواد شوینده روی سطوح را توسط مکنده و تی به مخزن آب کثیف می‌ریزند. در نتیجه پس از استفاده از اسکرابر، ترمینال‌ها سطحی کاملا تمیز و خشک خواهند داشت. لازم به ذکر است که وجود سیم بر روی سطوح در هنگام نظافت پایانه‌ها هیچ مشکلی برای این دستگاه‌هایی که شارژی هستند ایجاد نمی‌کند.

نظافت محیط بیرون پایانه‌ها با اسکرابر و سوییپر

تمیز کردن و جارو کردن فضای بیرونی پایانه‌ها و فرودگاه‌ها نیز یکی از سخت‌ترین جنبه‌های نظافتی فضاهای بزرگ به شمار می‌رود. کلیه زباله‌های ریز و درشت باید قبل از شستشو از سطوح جمع آوری شوند، اما به دلیل بزرگی سطوح، استفاده از جارو و خاک‌انداز عملی نیست و در صورت به کارگیری از روش‌های سنتی، تعداد زیادی از کارکنان خدماتی به کار گرفته می‌شوند. علاوه بر این، تمیز کردن و جمع آوری زباله در این فضاها به وسیله نیروی انسانی ممکن است باعث ازدحام ترافیک شود. در نتیجه، سوییپر صنعتی برای تمیز کردن حیاط و سالن ها و نظافت فرودگاه، ترمینال ها، قطارها و پایانه های حمل و نقل استفاده می‌شود. در مابقی بخش‌های بیرون هم می‌توان از دستگاه‌های اسکرابر سرنشین‌دار استفاده کرد تا به طور کامل محوطه بیرونی پایانه‌ها و فرودگاه‌ها نظافت شوند.

شستشوی قطارهای مترو با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی

نظافت داخل وبیرون مترو و قطارها

یکی از بخش‌های بسیار مهم در مترو و قطارها که مستعد آلودگی‌های بسیار زیادی است، واگن‌های مترو هستند که نیازمند نظافت کف، صندلی‌ها، دستگیره و میله‌های درون واگن و همچنین شیشه‌ها هستند. به منظور شستشوی قطارهای مترو و واگن‌های قطار می‌توان از دستگاه پولیشر استفاده نمود. پولیشر‌ها علاوه بر تمیز کردن سطوح کف، می‌توانند آلودگی‌های عمقی، جرم و رسوبات موجود در سطح کف قطارهای مترو را نیز از بین ببرند. همچنین به منظور نظافت شیشه‌ها از بیرون واگن را می‌توان با واترجت انجام داد و برای شیشه‌های داخلی از اسپری وک استفاده نمود. همچنین برای نظافت صندلی‌ها از جاروبرقی‌های صنعتی استفاده کرد.

راهکارهای نظافت داخل و بیرون قطارها و متروها

برای دریافت قیمت ها و مشاوره خرید تجهیزات نظافتی مکانیزه با ما در تماس باشید
صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما