آشنایی با بخش های مختلف دستگاه اسکرابر

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

آشنایی با بخش های مختلف دستگاه اسکرابر

سطوح کف به واسطه تردد بالای افراد و نشست و ماندگاری آلاینده ها بسیار الوده و کثیف می شوند. نشست و ماندگاری بلند مدت آلاینده ها بر روی سطوح کف علاوه بر کاهش جلوه های بصری محیط می تواند آسیب های پر هزینه و بعضا جبران ناپذیری را بر کف پوش ها وارد نموده و هزینه های گزاف تعمیرات و یا تعویض کف پوش ها را در پی داشته باشد. از این رو با توجه به آسیب ها و صدماتی که آلودگی ها می توانند بر روی کف پوش ها وارد نمایند، شستشو و نظافت آنها امری لازم و ضروری می باشد. اما از آنجایی که شستشو و نظافت موثر و با کیفیت سطوح با استفاده از شیوه های سنتی بسیار دشوار و زمان بر است، در اغلب مواقع مورد غفلت قرار می گیرد. با توجه به مشکلات و سختی های شستشوی سطوح با استفاده از شیوه های سنتی، استفاده از دستگاه های مکانیزه به جای شیوه های سنتی می تواند نقش موثری در تسهیل، تسریع و افزایش کیفیت شستشو ایفا نماید. اسکرابر یا به اصطلاح دستگاه کف شوی صنعتی دستگاهی کاربردی و تخصصی می باشد که برای شستشو و نظافت سطوح هموار کف طراحی و تولید شده است.آشنایی با دستگاه اسکرابر

اسکرابراسکرابر یا کف شوی صنعتی دستگاهی مکانیزه و تخصصی برای شستشو و نظافت سطوح کف می باشد که با استفاده از سیستم برس زنی تمامی آلودگی های چسبیده به سطوح جدا نموده و شستشو می دهد. از جمله ویژگی های مهم دستگاه های اسکرابر می توان به همزمانی عملیات شستشو و خشک نمودن اشاره سطوح اشاره نمود. علاوه بر سیستم برس زنی از جمله دیگر بخش های مهم این دستگاه ها می توان به مخازن آب و سیستم خشک کن اشاره نمود. اسکرابر ها به منظور تامین نیاز های نظافتی محیط های گوناگون در ابعاد متنوع و با سیستم های هدایت دستی یا سرنشین دار تولید می شوند.

سیستم برس زنی

کف شوراسکرابر یا کف شوی صنعتی های صنعتی با استفاده از پاش شاب و سیستم برس زنی تمامی آلودگی های چسبیده به سطوح را شستشو داده و نظافت می نمایند. برس در قسمت جلوی دستگاه نصب شده و با توجه به نوع سطح و آلودگی ها، برس می تواند رولی، یا دیسکی باشند. برس های دیسکی مناسب برای شستشوی آلودگی های سخت و تثبیت شده مناسب می باشد در حالیکه برس های رولی بیشتر برای سطوحی مناسب می باشد که علاوه بر آلودگی ها، دارای زباله های کوچک نیز می باشد. پهنای شستشوی دستگاه اسکرابر برابر با پهنای برس به کار رفته در دستگاه است.

مخازن آب

اسکرابر یا کف شویدستگاه های زمین شوی صنعتی به منظور ارتقا کیفیت شستشو و نظافت مجهز به دو مخزن کاملا مجزا برای آب تمیز و آب کثیف بوده و از این رو همواره از پاشش آب تمیز برای شستشوی آلاینده های سطحی استفاده می نمایند. استفاده مداوم از آب تمیز در عملیات شستشو مانع از انتشار آلودگی ها به سایر نقاط شده و از این رو کیفیت نظافت را به میزان قابل ملاحظه ایی افزایش می دهد. به منظور افزایش مقاومت و طول عمر مفید مخازن از پلی اتیلن دو جداره در ساخت آنها استفاده شده است.

سیستم مکش

اسکرابر در نظافت محل کاردستگاه های اسکرابر یا کف شوی صنعتی به منظور جمع آوری آب آلوده ناشی از شستشو، ممانعت از تجمع آلاینده ها در محیط و ایجاد سطوحی کاملا خشک مجهز به سامانه مکش متشکل از موتور مکنده و لاستیک تی می باشند. این سامانه با جمع آوری مایعات آلوده از روی سطح، با استفاده از یک شیلنگ رابط، آنها را به داخل مخزن آب کثیف هدایت نموده و از محیط حذف می نمایند. موتور های مکنده به کار رفته در اسکرابر ها قدرت مکش بالایی داشته و از این رو با یک عبور دستگاه سطوحی خشک بر جای می گذارند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما