دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

ویژگی های بهترین اسکرابر فرودگاهی

اسکرابر فرودگاهی و مزایای آن

فرودگاه ها از جمله مکان هایی هستند که روزانه تعداد افراد زیادی به دلیل مسافرت به شهر ها یا کشور های دیگر در آن رفت و آمد می کنند و علاوه بر این تعداد، افراد دیگری برای بدرقه یا استقبال مسافران به فرودگاه ها می آیند. همه ی این رفت و آمد ها دست به دست هم می دهند و شرایط آلوده شدن فرودگاه ها را به وجود می آورند. با توجه به حجم بالای مسافران و مراجعه کنندگان به فرودگاه ها این آلودگی ها می توانند باعث ایجاد بیماری و انتشار ویروس و میکروب در محیط فرودگاه شوند. از سوی دیگر با توجه به این که فرودگاه ها از بخش های مختلفی مانند سالن های انتظار، ورودی ها و … تشکیل شده اند و هر یک از این بخش ها وسعت بالایی دارند، در نتیجه نظافت آن ها کاری دشوار و زمان بر خواهد بود. استفاده از اسکرابر فرودگاهی بهترین راهکار برای شستشوی این سطوح وسیع به حساب می آید. در این مقاله چالش های کلی نظافت در فرودگاه و مزایای استفاده از کفشوی فرودگاهی را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

چالش های نظافت فرودگاه

مدیران فرودگاه ها در بخش نظافت مجموعه با چالش های زیادی روبرو هستند. تردد بالای مسافران یکی از این چالش هاست که نظافت سطوح کف را با مشکل مواجه میکند. همچنین در این محیط ها وسعت بالای سالن ها و ورودی ها نظافت بصورت دستی و با ابزار های سنتی را دشوار نموده اند. بعلاوه مقررات دقیق ایمنی و بهداشت حاکم بر فرودگاه ها و جریمه های احتمالی باعث الزامی شدن شستشوی صحیح و به موقع سطوح کف شده است. ضمن اینکه فشار مدام بر روی مدیران در بخش های خدماتی فرودگاه بر کاهش هزینه ها، چالش دیگری را برای امور نظافتی فرودگاه بوجود آورده است. در مجموع این چالش ها باعث شده تا بخش نظافت سطوح کف در فرودگاه ها تحول پیدا کند و در این زمینه دستگاه های اسکرابر فرودگاهی به کمک رفع این چالش ها آمده اند.

 

زمین شوی صنعتی مخصوص فرودگاه های کم وسعت

زمین شوی صنعتی مخصوص فرودگاه

 

اسکرابر راهکاری مناسب برای نظافت فرودگاه

همان طور که گفته شد استفاده از اسکرابر فرودگاهی گزینه ای ایده آل برای نظافت فرودگاه ها می باشد. در این زمینه انواع مختلف مدل های دستگاه زمین شوی صنعتی تولید شده اند تا بتوان به کمک آنها نظافت را آسان، کم هزینه و بدون دغدغه به انجام رساند. اسکرابر ها از نظر منبع تغذیه غالبا در دو دسته کابلی یا باطری دار قرار می گیرند. هدایت این دستگاه نیز بصورت دستی و یا خودرویی امکان پذیر است. این دستگاه یک یا دو برس چرخان دارد که آغشته به محلول شستشوی شامل آب یا محلول آب و مواد شوینده می شوند. عملیات پاشش محلول بر روی برس بصورت مکانیزه و با یک کلید انجام می شود. میزان پاشش آب بر اساس نیاز کاربر قابل تنظیم است. برس چرخان در حین حرکت دستگاه جرم های سطح را از بین می برد، بدون آنکه نیازی به برگشتن دوباره دستگاه به سطح آلوده باشد. حین فرآیند برس زنی، بخش مکش دستگاه شامل تی و موتور مکنده نیز عمل می کنند. تی آب آلوده را از محیط اطراف جمع می کند و موتور مکش آب و آلودگی ها را از سطح به داخل مخزن آب کثیف منتقل می نماید. با توجه به اهمیت مکش آلودگی توسط اسکرابر فرودگاهی، نباید نسبت به فرسایش یافتن تی مکش بی تفاوت باشید. تی فرسوده عملکرد مکش را با اختلال مواجه می کند. مخزن آب تمیز و کثیف بصورت جداگانه برای دستگاه کفشور تعبیه شده اند تا آب آلوده در محیط انتشار پیدا نکند. مخازن آب دستگاه کفشوی باید بعد از هر بار استفاده تخلیه، تمیز و شستشو شوند.

 

ساختار کلی دستگاه اسکرابر فرودگاهی

دستگاه اسکرابر فرودگاهی از قسمت های مختلفی مانند بخش های کنترلی دستگاه، منبع تغذیه، مخزن آب، برس و سیستم مکش تشکیل شده است. منبع تغذیه اسکرابر می تواند برق شهر یا چند باطری قابل شارژ باشد. باطری های اسکرابر معمولا بین ۲ تا ۴ ساعت شارژدهی عملی دارند. اسکرابر فرودگاهی بهتر است از نوع باطری دار باشد تا کابل آن مزاحمتی برای تردد ایجاد نکند. مخازن آب تمیز و کثیف جداگانه با حجم حدود ۳۰ لیتر تا ۱۰۰ لیتر و بالاتر دیگر بخش های این دستگاه هستند. برس اسکرابر صنعتی یکی دیگر از بخش های اسکرابر فرودگاهی است که در بصورت نرم و زبر برای کفپوش های مختلف قابل استفاده می باشد. برس دارای یک نگهدارنده است که در آن قفل می شود. موتور برس وظیفه چرخاندن برس بر روی سطح را بر عهده دارد. برس نامناسب و غیر متناسب با جنس کفپوش می تواند بر روی آن تاثیر منفی بگذارد. کلید تنظیم پاشش مواد شوینده در تمامی مدل ها و کلید تنظیم سرعت دستگاه در اسکرابر سرنشین دار از دیگر بخش های یک دستگاه اسکرابر هستند.

 

اسکرابر فرودگاهی سرنشین دار

اسکرابر فرودگاهی سرنشین دار

 

انتخاب بهترین اسکرابر فرودگاهی

اسکرابر های سرنشین دار برای محیط هایی که دارای مساحت بالایی هستند مناسب بوده و از این جهت می توان گفت برای نظافت فرودگاه ها که وسعت بالایی دارند اسکرابر فرودگاهی سرنشین دار مناسب تر خواهد بود. بنابراین بهتر است برای مکان هایی مانند راهرو های باریک یا مکان هایی که قدرت مانور در آن ها کمتر است از نوع دستی این زمین شو ها استفاده کنید و در غیر این صورت زمین شوی سرنشین دار می تواند گزینه ی مناسب تری باشد. در مجموع می توان گفت فرودگاه های بزرگ با استفاده از کفشوی سرنشین دار و فرودگاه های کوچک تر به کمک زمین شوی دستی از نوع باطری دار شستشوی می شوند. در انتخاب بین مدل های هریک از این دستگاه ها باید به کیفیت ساخت، برند سازنده، دور زدن آسان دستگاه در محیط، تناسب پهنای نظافت با مساحت مورد نظر و متناسب بودن شارژ باطری دستگاه با زمان یک مرحله نظافت روزانه محیط توجه کنید. ما برای فرودگاه های کم وسعت دستگاه اسکرابر دستی Mega و برای محیط های وسیع اسکرابر سرنشین دار Elan را پیشنهاد می کنیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما