شستشوی کف انبار با استفاده از دستگاه اسکرابر

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

شستشوی کف انبار با استفاده از دستگاه اسکرابر

دستگاه اسکرابر انبار

انبار ها به عنوان یکی از بخش های وسیع و مهم در صنایع تولیدی وظیفه نگهداری و انباشت مواد اولیه و را بر عهده دارند. حفظ کیفیت محصولات تولیدی و مواد اولیه ای که برای تولید محصولات به کار می رود، نقش مهمی در افزایش بهره وری و سودآوری صنایع و به طور کلی کسب و کار های وابسته به این صنایع دارد. رعایت اصول بهداشتی و حذف آلاینده ها از محیط نقش مهمی در حفظ کیفیت محصولات و مواد اولیه ایفا می نماید. اگر چه استفاده از شیوه های سنتی ر نظافت تا حدودی می تواند نیاز های نظافتی محیط را بر طرف سازد اما توان لازم و کافی در از بین بردن موثر و با کیفیت آلاینده ها محیط را نداشته و بسیار پر هزینه می باشد. در چنین شرایطی استفاده از تجهیزات صنعتی و مکانیزه ای مانند دستگاه های اسکرابر و زمین شوی برقی گزینه ایی ایده آل برای شستشو و نظافت سطوح کف، می باشند.

قیمت دستگاه کفشور صنعتی و مشاوره با کارشناسان فرنام صنعت

آلودگی های موجود در یک انبار

انبارها به عنوان محلی برای نگهداری وسایل و تجهیزات به خصوص اقلام بهداشتی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. نظافت انبار ها بسیار مهم بوده و مورد توجه مسئولین بهداشت قرار می گیرد. در انبارها آلودگی های مختلفی از جمله رد تردد افراد و وسایل نقلیه، گرد و خاک، آب، روغن، ذرات پودری مانند آرد، ضایعات پتروشیمی مانند گرانول و … وجود دارد که هر کدام از آن ها عوارض منفی خاص خود را دارد. به عنوان مثال، اگر آب در کف انبار جمع شود، سبب تولید فاضلاب و بوی نامطبوع می شود که لازم است این آلودگی به صورت سریع و بهداشتی دفع شود، این کار توسط دستگاه اسکرابر انبار به خوبی انجام می شود، به شکلی که اسکرابر صنعتی با جمع آوری و مکش سریع مواد زاید، همزمان اقدام به خشک کردن کف انبار می کند.

کفشوی صنعتی مناسب برای شستشوی کف انبار

اهمیت نظافت انبار

روش های نظافت انبار

انجام کلیه اقداماتی که جهت سلامت اقلام و تجهیزات و وسایل موجود در انبار ضروری است، می بایست مورد توجه قرار گیرد، که یکی از این اقدامات نظافت انبار است. نظافت انبار با روش های سنتی مانند تی کشیدن و تجهیزات مکانیزه مانند جاروبرقی صنعتی و دستگاه اسکرابر انجام می شود. شستشوی کف انبار توسط دستگاه اسکرابر انبار موجب تمیزی و ممانعت از بلند شدن گرد و غبار در محیط می شود. اسکرابر صنعتی با مجهز بودن به برس های شستشو بهترین روش برای شستشوی کف انبار است.

اهمیت شستشوی کف انبار با دستگاه اسکرابر

انجام امور نظافتی و شستشوی سطوح کف انبار ها به منظور حذف کوچکترین ذرات ریز گرد و غبار نقش مهمی در افزایش بهره وری ایفا می نماید. نشست ذرات ریز گرد و غبار بر روی مواد اولیه می تواند تاثیرات نا مطلوبی را بر روی کیفیت محصولات تولیدی داشته باشد. علاوه بر این حضور نا خالصی های ریز و درشت در مواد اولیه و ورود آنها به داخل چرخه تولید می تواند برای دستگاه ها آسیب زا بوده و هزینه های هنگفت تعمیر و یا تعویض قطعات را در پی داشته باشد. همچنین ورود ذرات ریز گرد و غبار به داخل بسته بندی و منافذ محصولات تولید شده تاثیر بسزایی در کاهش کیفیت محصولات داشته و از این رو موجب کاهش بهره وری و سود آوری می شود. در ضمن، ماندگاری و نشست آلاینده ها بر روی کف پوش های انبار ضمن اینکه موجب کاهش جلوه های بصری محیط می شود می تواند هزینه های گزاف تعمیر و تعویض کف پوش ها را بر دوش صاحبان و مدیران این مجموعه ها تحمیل نماید. استفاده از شیوه های سنتی در شستشو و نظافت سطوح کف انبار ها به واسطه وسعت بالای این اماکن به تعداد زیادی نیروی خدماتی نیاز داشته و همین امر موجب افزایش هزینه ها و کاهش بهره وری می گرد. در حالیکه استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری دستگاه های کفشور صنعتی با توجه به پهنای کاری بالا با کاهش در تعداد نیروی خدماتی موجب کاهش هزینه ها می گردد.

زمین شوی صنعتی دستگاهی مکانیزه برای شستن کف انبار

زمین شوی صنعتی دستگاهی برای شستن انبار

اساس عملکرد دستگاه اسکرابر

دستگاه اسکرابر انبار یا کف شوی صنعتی دستگاهی مکانیزه برای نظافت و شستشوی سطوح کف می باشد که با استفاده از سیستم برس زنی و پاشش آب تمامی ذرات آلاینده را از روی سطوح جدا نموده و شستشو می دهد. سه بخش اصلی دستگاه اسکرابر شامل سامانه برس زنی، مخازن مجزای آب تمیز و آب کثیف و سامانه مکش می باشد. تجهیز دستگاه اسکرابر به سامانه مکش موجب می شود که علاوه بر شستشوی سطوح، دستگاه قادر به جمع آوری و خشک نمودن سطوح نیز باشد. هم زمانی عملیات شستشو و خشک نمودن یکی از ویژگی های اصلی دستگاه کف شوی صنعتی می باشد که موجب می شود تنها با یک عبور دستگاه از روی سطوح آلوده، سطوحی خشک و عاری از آلودگی بر جای بماند.

ویژگی های دستگاه کف شوی صنعتی

استفاده از دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف یکی از ویژگی های کاربردی دستگاه اسکرابر می باشد که نقش مهمی در ارتقا کیفیت شستشو و نظافت ایفا می نماید. تجهیز این دستگاه ها به مخازن مجزا برای اب موجب می شود که دستگاه همواره از پاشش آب تمیز برای شستشو استفاده نمایند. همین امر مانع از انتشار آلودگی ها به دیگر نقاط شده و در نهایت موجب ارتقا کیفیت شستشو می گردد. فشار رو به پایین اعمال شده بر روی برس دستگاه نقش مهمی در افزایش توان اسکرابر در از بین بردن آلاینده های چسبیده به سطوح ایفا می نماید.

شستشوی کف انبار با زمین شوی صنعتی

شستشوی کف انبار با کفشوی صنعتی

نحوه شستشوی سطوح کف انبار

تمیز نگه داشتن محیط انبار یک امر ضروری است، هر چند که طی یک روز اتفاق نمی افتد بلکه با نگاه واقع بینانه به امکانات پیش رو باید برنامه ریزی های جامع و دقیق وجود داشته باشد. اگر در فضای انبار زباله های جامد یافت شود، ابتدا باید با استفاده از جاروبرقی صنعتی یا نیمه صنعتی چنین آلاینده هایی از محیط حذف گردد. علاوه بر این قفسه ها نیز با استفاده از جاروبرقی قابل نظافت هستند. پس از آن شستشوی روزانه سطوح کف با اسکرابر یا کف شوی صنعتی در برنامه نظافت انبار قرار می گیرد. اسکرابر دارای کارایی بالا و در عین حال استفاده آسان می باشد و کاربران به راحتی می توانند این دستگاه را به دفعات متعدد مورد استفاده قرار دهند.

چرا باید در یک انبار کالا از اسکرابر استفاده شود؟

ماشین آلات مکانیزه نظافتی هم چون اسکرابر با هدف آسان سازی عملیات شستشوی سطوح کف طراحی و تولید شده اند و این تجهیزات به عنوان ابزارهای کاربردی از سهولت کاربری برخوردار هستند که امکان به کارگیری آن ها را در هر محیطی و به ویژه در انبارها فراهم می آورد. با بزرگ تر شدن صنایع و به دنبال آن گسترش انبارها دیگر روش سطل و تی پاسخگوی نیازهای نظافتی نبوده و لازم است روش حرفه ای و کارآمد یعنی کفشوی صنعتی به کار گرفته شود. مزیت های بهره مندی از دستگاه اسکرابر انبار عبارت اند از :

تامین ایمنی محیط کار

اگر در انبار مواد نفتی، روغنی و مشابه آن نگه داری شود، احتمال نشت آن ها در محیط افزایش پیدا می کند. این مواد غالباً خاصیت لغزندگی دارند و سلامت افراد مشغول به کار را تهدید می کند. هم چنین وجود آلاینده های دیگر مانند گرد و خاک، تکه های مقوا و … می تواند کارکنان را در معرض خطر قرار دهد. پس از جمع آوری زباله های با جاروبرقی صنعتی و شستشوی سطوح کف با زمین شوی صنعتی محیط چشم اندازی واضح و روشن پیدا می کند. به این ترتیب کارکنان نسبت به محیط کاری خود اشراف دارند و هیچ فرصتی برای وقوع حادثه ایجاد نمی شود. با شستشو و خشک کردن هم زمان سطوح کف، استانداردهای حفاظتی بالاتری در محیط انبار برای کارکنان فراهم می گردد.

اسکرابر سرنشین دار مخصوص نظافت انبار

اسکرابر سرنشین دار مخصوص نظافت انبار

افزایش بهره وری

در انبارها و سوله ها همواره لیفتراک ها در تردد هستند. گذر لیفتراک ها از سطوحی تمیز و پاکیزه بهتر از گذر از سطوح آلوده خواهد بود. هنگامی که کارکنان در محیطی تمیز و مرتب رفت و آمد داشته باشند و در آن کار کنند، می توانند بر وظیفه خود بیشتر تمرکز نمایند و با دقت و انگیزه بالاتری به کار و فعالیت بپردازند. همین امر سبب افزایش بهره وری نیروهای انسانی می گردد و در نهایت بازدهی کل افزایش می یابد. بنابراین شستشوی سطوح با اسکرابر به پاکیزگی هر چه بیشتر و بهتر محیط منجر شده و به صورت ناخود آگاه در نظم بخشیدن به محیط کمک می کند.

جمع بندی مزایای دستگاه اسکرابر برای شستشوی انبار

انبارها کاربردهای مختلفی دارند که در هر کدام از آن ها شستشو و نظافت با دستگاه اسکرابر انبار از اهمیت بالایی برخوردار است. مزایای زمین شوی صنعتی برای شستشوی انبار شامل موارد زیر می شوند :

۱-افزایش ایمنی: بر جای ماندن مواد چرب و روغنی و سایر مواد سبب لغزندگی سطح می شود.

۲- افزایش بهره وری: یک انبار تمیز سبب می شود کارکنان در انجام وظایف دقت و تمرکز بیشتری داشته باشند.

۳- ارتقا جلوه ظاهری: هنگامی که سطح زمین آلوده و حاوی گرد و خاک باشد، محصولات و کالاهای موجود در انبار به سرعت آلوده می شوند. بنابراین استفاده از اسکرابر سبب زیبایی جلوه ظاهری انبار نیز می گردد.

۴- رشد اقتصادی: اغلب مشتریان در زمینه های مختلف، تمایل دارند با کسب و کارهایی که به بهداشت و نظافت اهمیت بیشتری می دهند تجارت کنند.

اسکرابر صنعتی انبار

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما