راهنمای انتخاب بهترین جاروبرقی صنعتی

دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

راهنمای انتخاب بهترین جاروبرقی صنعتی

خرید بهترین جاروبرقی صنعتی

نظافت صنایع مختلف به دلیل آلودگی های بسیار زیادی که وجود دارد، کار نسبتا دشواری می باشد. از طرفی گسترده بودن محیط های صنعتی موجب شده تا نظافت آنها، زمان زیادی را از افراد بگیرد. در محیط های صنعتی نیاز است تا از دستگاه های نظافت صنعتی برای تمیز کردن روزانه استفاده شود. یکی از دستگاه های نظافتی پرکاربرد جاروبرقی های صنعتی می باشد که در انواع مختلفی طراحی و تولید شده است. انتخاب بهترین مدل جاروبرقی صنعتی می تواند با کاهش هزینه ها موجب افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها شود. در این مقاله قصد داریم تا راهنمای بهترین مدل جاروبرقی صنعتی را خدمت شما ارائه دهیم.

اهمیت استفاده از جاروبرقی

استفاده از روش های سنتی برای نظافت فضاهای صنعتی، روش ناکارآمدی محسوب می شود. زیرا فضاهای صنعتی به دلیل حجم زیاد آلاینده و آلودگی ها به زمان زیادی جهت نظافت نیاز دارند. همچنین استفاده از روش های سنتی نیازمند نیروی انسانی بسیاری می باشد. استفاده از بهترین جاروبرقی صنعتی روش ایده آل و کاربردی برای نظافت روزانه سطوح از آلودگی ها باشد. استفاده از جارو برقی روش نظافتی کاربردی در انواع محیط های صنعتی، تجاری و خانگی است که با توجه به فضای مورد استفاده می توان از انواع جارو برقی ها بهره برد نمود. بهترین جاروبرقی صنعتی، را می توان با توجه به محل نظافت، انتخاب نمود. از طرفی تهیه بهترین جارو برقی صنعتی روشی مناسب جهت جمع آوری آلودگی ها و پاکسازی هوای محیط با سیستم فیلتراسیون کارآمد می باشد. فیلتر با کیفیت جاروبرقی با جذب ذرات ریز و جلوگیری از بازگشت آنها به محیط، باعث حذف ذرات آلرژی زا از محیط می شود.

کاربرد دستگاه جاروبرقی صنعتی در انتقال مواد

کاربرد دستگاه جاروبرقی صنعتی در انتقال مواد

انواع مدل های جاروبرقی

بهترین جارو برقی صنعتی با توجه به مدل های آن و محل مورد استفاده آن متفاوت می باشد. به طور کلی جارو برقی ها به انواع مختلف صنعتی، نیمه صنعتی، تجاری و خانگی دسته بندی می شوند. که بسته به قدرت مکش و مخازن آن ها متفاوت می باشند. از جارو برقی های صنعتی برای جمع آوری انواع آلودگی های روغنی، چرب، ذرات ریز و سایر آلودگی ها به کمک فیلتر قدرتمند استفاده می شود. بنابراین برای انتخاب بهترین جاروبرقی صنعتی باید با توجه به نوع آلودگی و کاربرد مد نظر، دستگاه مناسب خود را انتخاب کنید. همچنین از جارو برقی های تجاری و خانگی برای جمع آوری آلودگی ها در منزل و یا محیط های تجاری استفاده می شود.

از بهترین جارو برقی صنعتی می توان در صنایع مختلف مانند کارخانه سیمان، صنایع غذا و دارو، خط تولید و … استفاده نمود. از طرفی از جارو برقی های تجاری می توان جهت نظافت هتل ها، بیمارستان ها، زیارتگاه ها و … نیز استفاده کرد. جارو برقی های آب و خاک نیز از انواع این دستگاه ها هستند که علاوه بر آلاینده های جامد، قادر به جمع آوری آلودگی های مایع می باشند. همچنین می توان از آن ها برای نظافت و جمع آوری ریزترین آلودگی ها استفاده کرد.

 

آشنایی با بخش های مختلف دستگاه جاروبرقی

تمامی جاروبرقی های صنعتی همگی دارای پمپ خلاء، موتور، فیلتر و بدنه و تجهیزات جانبی می باشند. از طرفی مشابهت در عملکرد همگی با ایجاد خلا و جمع آوری آلودگی ها اتفاق می افتد. در واقع پمپ خلا با ایجاد خلا نسبی در مخزن موجب مکش آلودگی همراه با هوا به داخل جاروبرقی می شود. سپس ذرات ریز در فیلتر به دام افتاده و ذرات درشت تر به مخزن می روند. هوای مکش شده نیز از جاروبرقی خارج می شود. موتور بخش نیروی محرکه دستگاه و بخش های مهم آن بخصوص پمپ خلا می باشد. در جاروبرقی های صنعتی و نیمه صنعتی یک یا سه موتور در دستگاه تعبیه شده است. همچنین قابلیت جمع آوری جامد و مایع بسته به مدل آن ها متفاوت است. به طور کلی بهترین جاروبرقی صنعتی قابلیت جمع آوری آلاینده و آلودگی های مایع و جامد را به صورت همزمان دارا می باشند. از طرفی جارو برقی ها با توجه به مدل آن ها مجهز به فیلتر های متنوع هستند که فرآیند جذب ذرات ریز توسط آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

مخزن قابل جدا شدن جاروبرقی صنعتی

مخزن قابل جدا شدن جاروبرقی صنعتی

انتخاب بهترین جاروبرقی صنعتی

جارو برقی های صنعتی مدل های متنوعی دارند که بسته به نوع کاربرد و آلودگی مد نظر باید تهیه شوند. در نظر گرفتن جامد یا مایع بودن آلودگی ها اولین موردی است که باید قبل از خرید بهترین جاروبرقی صنعتی به آن توجه کنید. جاروبرقی آب و خاک صنعتی برای مکش مواد مایع و جامد بطور همزمان کاربردی است. نکته دوم زمان مورد نیاز برای استفاده از جارو برقی صنعتی در طول روز می باشد. اگر در محیط صنعتی برای جمع آوری یا انتقال مواد از جاروبرقی صنعتی بصورت پیوسته باید استفاده شود، جاروبرقی صنعتی دائم کار بایستی انتخاب گردد. این دستگاه با تجهیز به موتور توربینی بصورت ۲۴ ساعته قابل استفاده است. ظرفیت مخزن زباله مورد دیگر برای انتخاب بهترین جاروبرقی صنعتی می باشد. حجم بالای مخزن در صورت زیاد بودن حجم آلودگی ها به کاهش نیاز تخلیه مخزن می انجامد. ساختار صنعتی جاروبرقی و مقاوم بودن بدنه نیز از آسیب دیدن آن جلوگیری می کند. قدرت مکش جاروبرقی یکی دیگر از موضوعات مهم برای خرید جاروبرقی صنعتی قوی می باشد. بعنوان نمونه در صنایع سیمان سازی به دلیل حجم بالای آلودگی ها قدرت بالای مکش جارو برقی ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در صورتی که در محیط های تجاری می توان از جاروبرقی هایی با قدرت مکش پایین تر استفاده کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما