دسته بندی وبلاگ

جدیدترین نوشته ها

اشتراک در خبرنامه

آخرین مطالب فرنام صنعت را در ایمیل خود دریافت کنید.

چک لیست خرید اسکرابر

چک لیست خرید اسکرابر صنعتی

دوست دارید زمین ۶۰ تا ۷۰ درصد تمیز شود یا ۹۵ درصد؟ بیشتر افراد و شرکتها ۹۵ درصد را ترجیح میدهند و این همان نتیجه ­ای است که تنها با استفاده یک دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی محقق خواهد شد. وقتی نظافت با سطل و تی انجام گیرد، هر چه بیشتر به نظافت ادامه دهید اب داخل سطل کثیف تر خواهد شد. در مقابل دستگاه زمین شوی صنعتی در کل زمان شستشو از آب صد در صد تمیز استفاده میکند و زمین را کاملا تمیز و بهداشتی می نماید. اگر مایلید در زمان کمتر و با کیفیت بیشتر، سطوح کف را تمیز و نظافت کنید، ‌به چک لیست ارائه شده در این مقاله توجه کنید. با استفاده صحیح از چک لیست خرید اسکرابر بدون پرداخت هزینه های غیر ضروری و اشتباه در انتخاب، اسکرابر مناسب نیاز خود را بخرید.

صرفه اقتصادی خرید اسکرابر

خرید اسکرابر به جای ابزار های دستی نظافت، مزایای بسیار متعددی داشته و موارد زیادی برای مقایسه این دو روش وجود دارد. گرچه هزینه خرید اسکرابر بسیار بیشتر از ابزار های دستی است، اما چنین تجهیزات نظافت صنعتی به سرعت هزینه خرید خود را جبران می کنند. مثلا یک نظافتچی با سطل آب و تی نهایتا میتواند در مدت زمان یک ساعت حدود ۴۰۰ متر مربع را نظافت کند. اما یک اسکرابر اتوماتیک کوچک میتواند در همین زمان ۱۲۰۰ متر مربع را نظافت کند. دستگاه های بزرگتر میتوانند در مدت زمان یک ساعت بیش از ۱۰ هزار متر مربع را نظافت کنند. اما یک نظافتچی سخت کوش برای شستشوی چنین فضایی به ۲۰ ساعت زمان نیاز دارد. بنابراین بازدهی یک کفشوی صنعتی بین ۳ تا ۲۰ برابر ابزار های دستی نظافت است و این یک مزیت بسیار مهم به شمار می آید.

شستشوی سطوح کف کارخانه با دستگاه اسکرابر صنعتی سرنشین دار

شستن سطوح کف کارخانه با اسکرابر سرنشین دار

اساس عملکرد دستگاه اسکرابر

بهره­وری و قدرت نظافت اسکرابرها آنها را به دستگاههای نظافتی قدرتمندی برای مدارس، مراکز فروش، بیمارستان ها، مراکز ورزشی و غیره تبدیل کرده­ است. اسکرابر در حین حرکت، آب یا محلول آب و ماده شوینده را بر روی سطح می پاشد و به کمک سیستم برس زنی آلودگی ها را جدا می کند. در زمان شستشوی سطح، تی مکنده از پشت دستگاه آب را جمع کرده و موتور مکش آنها را از طریق شلنگ به مخزن آب کثیف منتقل می کند. نظافت و شستشو با این دستگاه همزمان با خشک کردن سطح اتفاق می افتد. در مجموع اسکرابر ها نسبت به روش های دستی بهداشتی تر هستند ( ازآب کثیف استفاده نمیکنند)، کیفیت به مراتب بهتری ارائه می دهند و در مصرف آب صرفه جویی می نمایند.

چک لیست خرید اسکرابر

داشتن چک لیست خرید اسکرابر به شما کمک می کند تا از بین مدل های مختلف این دستگاه که توسط برند های مختلف طراحی و تولید می شود، بهترین آنرا با توجه به نیاز خود خریداری کنید. این چک لیست خرید اسکرابر شامل پاسخ به چند سوال مهم است که پاسخ به آنها در جهت خرید بهترین کفشوی ضرورت دارد. تک تک این موارد باید در تهیه یک کفشوی ایده آل همراه با بازگشت سرمایه مورد استفاده قرار گیرند.

خرید دستگاه زمین شوی برقی

خرید دستگاه زمین شوی برقی

مساحت محیط چقدر است؟

نگاه دقیق به فضایی که باید تمیز شود بیاندازید. بنا به اندازه فضایی که پیش رو دارید ممکن است به اسکرابر سرنشین دار یا دستی نیاز داشته باشید. برای تشخیص این مورد کارایی دستگاه را با مساحت محیط مقایسه کنید. ضمن اینکه لازم و مهم است که اندازه راهرو ها را بدانید تا مرتکب اشتباهات هزینه بر نشوی . از جمله این اشتباهات میتوان به سفارش اسکرابری که تی مکش بسیار بزرگی دارد ( در حالی که دستگاههایی با تی مکش های کوچک نیز موجود هستند ) اشاره کرد. ضمن اینکه دستگاه باید بتواند در انتهای مسیر به راحتی دور بزند. بعلاوه قطعا مایلید میزان شیب مجاز حرکتی اسکرابر روی رمپ ها را بدانید.

چه نوع آلودگی قرار است جمع آوری شود؟

در چک لیست خرید اسکرابر ، دانستن نوع و حجم آلودگی که باید جمع آوری شود، نیز مهم است. اسکرابری که مجهز به برس های نظافتی است، پیش از شروع فرآیند شستشوی کف، آلودگی ها را از سطح جمع می کند. البته این قابلیت برای بعضی افراد گزینه خوبی بوده و برای بعضی دیگر غیر ضروری است. اگر حجم آلودگی در سطح زیاد باشد، نظافت اولیه چه به صورت دستی و چه با اسکرابر مجهز به برس نظافت، برای اثربخشی فرآیند شستشو ضرورت دارد.

نظافت مراکز خرید با کفشوی صنعتی سرنشین دار

نظافت مراکز خرید با کفشوی صنعتی سرنشین دار

بودجه شما چقدر است؟

خرید یک دستگاه نظافت صنعتی در مقایسه با خرید سطل و تی مستلزم پرداخت هزینه بالایی است . اما وقتی به این فکر کنید که ۹۰ درصد هزینه نظافت محل زحمت و کار فیزیکی است، میبینید که دستگاه اسکرابر به سرعت هزینه خرید خود را جبران میکند. هرگز این اشتباه را نکنید که چون دستگاهی ارزانتر است آنرا بخرید، ۹۰ درصد هزینه های کار فیزیکی را به یاد داشته باشید و تجهیزاتی را انتخاب کنید که ویژگی صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه نیروی خدماتی را داشته باشد. بزرگترین دستگاهی که در فضای مورد نظر شما جا میشود را بخرید. دستگاه های بزرگتر میتوانند محلول شوینده بیشتری حمل کنند. به این ترتیب زمانی که باید صرف تخلیه و پر کردن مجدد مخازن کنید، کاهش پیدا خواهد کرد.

هزینه های مربوط به مالکیت مادام العمر را در نظر داشته باشید

نکته مهم در بخش بررسی چک لیست خرید اسکرابر که کمتر به آن توجه می شود، هزینه های مالکیت اسکرابر بعد از خرید آن می باشد. برای اینکار قبل از خرید، پرس و جو کنید که تعویض لاستیک تی مکش، برس ها، شلنگ ها و غیره چقدر هزینه بر خواهد بود و آیا این لوازم مصرفی به راحتی در دسترس هستند یا خیر. در غیر این صورت یک دستگاه اسکرابر ارزان تر ممکن است به مرور زمان هزینه بیشتری برای شما داشته باشد. همچنین از فروشنده درباره خدمات و گارانتی نیز سوال کنید. اگر اسکرابر شما به خدماتی نیاز داشته باشد، که در نزدیکی شما امکانپذیر نیست، هزینه تجهیزات شما به سرعت بالا خواهد رفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیدرباره ماتماس با ما